Toto sú najlepšie pleťové séra s vitamínom C! Zistite viac o ich účinkoch a prečítajte si recenzie

Mnohí považujú vitamín C za kráľa v starostlivosti o pleť. Prečo? Pretože jednoducho rozjasní pigmentové škvrny a zjednotí sfarbenie pleti, pomáha pokožke regenerovať sa a posilňuje cievy. Vitamín C v skutočnosti dokáže ale oveľa viac, a preto ho nie je možné nahradiť žiadnou inou látkou. Najlepšie účinky dosahuje v podobe pleťového séra. A práve z tohto dôvodu vám predstavujeme 10 najlepších produktov pre starostlivosť o pleť s vitamínom C – určite si vyberiete taký, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám. Správna voľba vitamínu C môže byť komplikovaná, ale presne preto vám chceme pomôcť vybrať si najvhodnejšie sérum obsahujúce vitamín C, ktoré vám pomôže dosiahnuť bezchybnú pleť.

Pleťové sérum s vitamínom C: Ako funguje?

Jedná sa o produkt pre starostlivosť o pleť, ktoré dokáže plniť niekoľko úloh naraz a ktoré sa skvele hodí pre pleť do päťdesiatky. Je ale dôležité, že tento kozmetický prípravok nie je určený len pre tých, ktorí bojujú s pigmentáciou alebo stareckými škvrnami, pretože je dokázané, že vitamín C je nevyhnutný pre krásnu a zdravú pleť bez ohľadu na jej typ alebo vek. Takže nezáleží na tom, či ste práve oslávili dvadsiate narodeniny alebo sa blížite k päťdesiatke, vaša pleť aplikáciou vitamínu C určite len získa.

Aké výsledky môžete očakávať vďaka pleťovému séru s vitamínom C?

Pleťové sérum s vitamínom C poskytuje mimoriadne širokú škálu pozitívnych účinkov. Hneď, ako takýto produkt pre starostlivosť o pleť začnete používať pravidelne, môžete si byť istí, že vitamín C:

  • pleť rozjasní a vyrovná jej tón.
  • zredukuje vrásky.
  • pomôže liečiť akné a poradí si s ďalšími nedokonalosťami pleti.
  • zabráni pigmentovým škvrnám a vzniku stôp po akné.
  • pleť vyčistí a odstráni odumreté kožné bunky.
  • uzatvorí rozšírené póry.
  • pleť zosvetlí a omladí.
  • zanechá pleť oddýchnutú, hladkú a bezchybnú.

Pleťové sérum s vitamínom C: Prečo by ste mali rozmýšľať o jeho používaní?

Len jedno použitie stačí na to, aby ste sa na vlastné oči presvedčili, že pleťové sérum je tým najlepším prostredím pre vitamín C. Ľahká konzistencia séra a jeho schopnosť preniknúť hlboko do pokožky pomáha molekulám vitamínu C dostať sa presne na tie miesta, ktoré ho najviac potrebujú. Vitamín C pôsobí v najhlbších vrstvách pokožky, redukuje jemné vrásky a posilňuje steny kapilár. Okrem toho výrazne zlepšuje vzhľad pleti, robí ju odolnejšou voči poškodeniu, zanecháva ju oživenú a opravenú. Pleťové sérum s vitamínom C je navyše schopné stimulovať syntézu kolagénu, ktorá sa odzrkadlí v pružnejšej a mladšie vyzerajúcej pleti. Z rovnakého dôvodu je vitamín C schopný odďaľovať príznaky starnutia.

Ako si vybrať kvalitné pleťové sérum s vitamínom C?

Najjednoduchší spôsob, ako nájsť kvalitné výrobky pre starostlivosť o pleť, je pozrieť sa do nášho prehľadu najlepších pleťových sér s vitamínom C, do ktorého sme zahrnuli iba často odporúčané a najlepšie hodnotené produkty pre starostlivosť o pleť. Okrem recenzií a názorov zákazníkov sme skúmali tiež typ vitamínu C, ktorý obsahuje konkrétny kozmetický výrobok. Prečo je tento faktor taký dôležitý? Jednoducho povedané, nie všetky formy vitamínu C sú rovnako účinné: nemusia prinášať rýchle výsledky alebo nemusia byť pre pokožku také prospešné, ako by ste čakali. Proste veľa pleťových sér s vitamínom C obsahuje iba syntetické náhrady tejto základnej živiny, čo výrazne ovplyvňuje – v negatívnom zmysle – účinnosť produktu. Našťastie vám prinášame prehľad tých najlepších pleťových sér s vitamínom C, ktoré sú momentálne dostupné na trhu.

__________________

PLEŤOVÉ SÉRUM S VITAMÍNOM C: KTORÉ JE KVALITNÉ?

ZOZNAM NAJLEPŠÍCH VÝROBKOV S VITAMÍNOM C PRE STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ

 

1. Nanoil, Vit. C Face Serum

Pleťové sérum s vitamínom C vhodné pre 20-, 30-, 40-, 50-, 60-ročných

Toto je najlepšie pleťové sérum s vitamínom C, ktoré je nielen veľmi odporúčané, ale tiež patri medzi najvyššie hodnotené séra. Skvele ho tolerujú všetky typy pleti. Zákazníci si na Nanoil Vit C Face Serum najviac vážia jeho dokonalú a príjemnú konzistenciu, ktorá nezanecháva pocit mastnoty a rýchlo sa do pokožky vstrebáva. Dokáže bojovať a vyriešiť všetky problémy s pokožkou vrátane unavenej, ochabnutej, matnej pleti s akné a so škvrnami. Dokonca si poradí aj s vráskami, ktoré postupom času účinne vyhladzuje. Nanoil poskytuje až 50 ml tohto pozoruhodného pleťového séra prekypujúceho najkvalitnejšou formou stabilného vitamínu C. Vďaka tomu tento produkt pleť rozjasňuje a zanecháva ju oslnivo krásnu už po jednom použití. Veľa žien potvrdzuje, že Nanoil Vit. C Face Serum im pomohlo zbaviť sa jemných vrások, rozdielov v zafarbení pleti a porušených kapilár. Navyše získava toto sérum najvyššie známky za účinnosť pri omladení, rozjasnení a revitalizácii pleti. Bez pochýb poskytuje pleťové sérum od Nanoilu lepšie výsledky ako iné – často drahšie – pleťové séra s vitamínom C.

viac informácií: www.nanoil.sk

2. Auriga Flavo-C, Anti-Ageing Care Serum

Pleťové sérum s vitamínom C vhodné pre 20-, 30-ročných

Auriga Flavo C je úspešné v zlepšovaní vzhľadu pleti, no bohužiaľ dlho nevydrží. Patrí medzi stredne drahé produkty a je ideálne pre pleť tridsiatnikov vrátane starnúcej pokožky, ktorej chýba pružnosť a prejavujú sa na nej prvé známky starnutia. Aj keď toto pleťové sérum nie je dosť silné na to, aby si poradilo s hlbokými vráskami a výraznými rozdielmi v zafarbení pleti, mladej pleti poslúži veľmi dobre, keďže si dokáže poradiť s nie veľmi viditeľnými nedokonalosťami. Auriga Flavo C môžeme označiť ako dobré riešenie pre tých, ktorí chcú používať pleťové sérum s vitamínom C hlavne ráno. Odporúča sa tento vitamín C používať ako dennú podporu pre stredne starú pokožku. Je zložený z kyseliny l-askorbovej, ktorá nanešťastie ale nepatrí k najstabilnejším formám vitamínu C. Okrem tejto nevyhnutnej živiny pleťové sérum Auriga Flavo-C tiež obsahuje extrakt z rastliny ginkgo biloba. Tento produkt je odporúčaný pre tých, ktorých pleť je v celkom dobrom stave.

3. Drunk Elephant’s, C-Firma™ Vitamin C Day Serum

Pleťové sérum s vitamínom C vhodné pre 20-, 30-, 40-, 50-, 60-ročných

Toto sérum s kvalitným vitamínom C je údajne veľmi účinné. Pleťové sérum C-Firma™ od značky Drunk Elephant’s obsahuje kyselinu l-askorbovú, tekvicový kvások a extrakt z granátového jablka. Všetky tieto zložky sú známe ako silné rastlinné antioxidanty, ktoré odstraňujú odumreté bunky z povrchu pokožky, čím pomáhajú pleti účinnejšie sa zotavovať. Okrem toho pleťové sérum s vitamínom C od Drunk Elephant’s zlepšuje tón pleti a je určené hlavne na ranné použitie, aby ste získali pocit revitalizovanej a zdravej pleti. Toto pleťové sérum nebráni líčeniu, nezhlukuje sa a nevytvára na pleti gélovitú vrstvu. Pripravuje pokožku na aplikáciu denného krému a make-upu.

4. Kiehl’s, Power-Strength-Line-Reducing Concentrate

Pleťové sérum s vitamínom C vhodné pre 30-, 40-, 50-, 60-ročných

Pleťové sérum s vitamínom C od spoločnosti Kiehl’s dostáva mnoho pozitívnych recenzií. Keďže sa jedná o produkt na báze oleja, odporúča sa hlavne pre matnú, unavenú, suchú pleť bez lesku. Toto sérum môže byť skvelou voľbou, ak chcete svoju pleť rozjasniť a mierne omladiť. Aj keď je celkom drahé a neobsahuje tú najsprávnejšiu formu vitamínu C, patrí medzi najlepšie produkty pre starostlivosť o pleť v tejto kategórii. Je obohatené o kyselinu hyalurónovú, takže pleť zároveň výdatne zvlhčuje. Je možné ho použiť tiež na problematickú pleť, ktorá potrebuje nielen revitalizáciu, ale tiež hydratáciu.

5. Clinique, Fresh Pressed 7-day System with Pure Vitamin C

Pleťové sérum s vitamínom C vhodné pre 20-, 30- ročných

Fresh Pressed Daily Booster predstavuje sedemdennú pleťovú kúru, ktorá vďaka koncentrátu vitamínu C dosahuje úžasné výsledky. Tento produkt sa predáva v ampulkách – jedna na každý deň tohto týždenného ošetrenia. Čistý 10% koncentrát vitamínu C (kyselina l-askorbová) priaznivo vplýva na mladú, unavenú pokožku bez lesku. Aj keď tento prípravok nedokáže pleť viditeľne omladiť (predsa len na vyhladenie vrások treba viac ako len 7 dní), pleť účinne vyživuje, zanecháva ju objemnejšou a rozjasňuje pigmentové škvrny. Vitamín C použitý v tomto pleťovom sére pokožku chráni, revitalizuje a zvyšuje jej odolnosť voči poškodeniu.

6. OleHenriksen, Banana Bright™ Vitamin C Serum

Pleťové sérum s vitamínom C vhodné pre 30-, 40-, 50-, 60-ročných

Výrobca tohto pleťového séra s vitamínom C je preslávený ako škandinávsky expert v starostlivosti o pleť. Ole Henriksen je nepochybne známym menom v kozmetickom priemysle, najmä v severských krajinách. Jeho Banana Bright™ Vitamin C Serum ponúka vysokú koncentráciu (15%) vitamínu C, pričom pleť rozjasňuje a odstraňuje pigmentové škvrny. Mnoho žien tento výrobok hodnotí pozitívne ako účinné a rýchlo sa vstrebávajúce pleťové sérum. Navyše nezanecháva na pleti pocit mastnoty a pôsobí v najhlbších vrstvách pokožky. Už po niekoľkých týždňoch pravidelného používania si môžete všimnúť viditeľné zlepšenie stavu pleti. Okrem vitamínu C obsahuje tento prípravok 5% PHA kyselinu, ktorá zvyšuje účinnosť vitamínu C a zjemňuje textúru pokožky. Napriek tomu, že je pomerne drahé, mnoho zákazníkov tvrdí, že sa investícia oplatí. Náš názor? Existuje oveľa viac lacnejších a lepších produktov.

7. Paese, Serum Vitamin C 10%

Pleťové sérum s vitamínom C vhodné pre 20-, 30-ročných

Toto je ďalšie pleťové sérum na olejovej báze s vitamínom C, ktoré obsahuje 10% stabilnej kyseliny askorbovej. Tento skrášľovací produkt je ideálny na rozjasnenie pleti a uľavenie suchej a drsnej pokožke, ktorá je často veľmi napnutá. Pleťové sérum s obsahom vitamínu C od značky Paese pokožku vyživuje a posilňuje, zabraňuje strate vody a bojuje proti voľným radikálom. Tento výrobok pre starostlivosť o pleť obsahuje nasledujúce prírodné oleje: olej z opuncie, olej z divokej ruže, olej z baobabu, olej z hroznových jadier a mokraďkový olej. Keďže obsahuje toľko olejov, zanecháva na pleti pocit ťažkosti, a preto by sa mal používať večer pred spaním.

8. Sesderma, C-VIT Liposomal Serum

Pleťové sérum s vitamínom C vhodné pre 20-, 30-, 40-, 50-ročných

Na jednej strane toto pleťové sérum obsahuje kvalitnú formu vitamínu C, ale na druhej tiež v zložení nájdeme látky PEG a alkoholy, ktoré negatívne ovplyvňujú túto základnú živinu. Toto pleťové sérum je obohatené o rastlinné výťažky, ktoré zmierňujú prejavy starnutia. Hlavným cieľom prípravku od Sesdermy je revitalizácia, omladenie pokožky a oddialenie starnutia. Toto sérum s vitamínom C pomáha zlepšovať vzhľad pleti, ľahko sa vstrebáva a pôsobí v najhlbších vrstvách pokožky. Dokonca aj po bezsennej noci si môžete byť istí, že vďaka tomuto séru bude vaša pleť ráno hladká a oslnivá.

9. Melo, Revitalizing Face Serum with Vitamin A, C and E

Pleťové sérum s vitamínom C vhodné pre 20-, 30-, 40-ročných

Oživenie pokožky vďaka pleťovému séru s vitamínom C? Prečo nie! Ak nemáte príliš veľké očakávania a vaša pleť je v primerane dobrom stave, siahnite po pleťovom sére s vitamínom C, ktoré vašu pokožku skvele vyživí. Pleťové sérum od značky Melo obsahuje vitamíny A, E a C. Je založené na olejovej báze, a preto je perfektné pre suchú a ochabnutú pleť, ktorá potrebuje revitalizáciu. V zložení nájdeme dva prírodné oleje: olej zo semien opuncie a olej z bobúľ rakytníka rešetliakového. Okrem toho je toto pleťové sérum obohatené o extrakt zo ženšenu, pričom skvalán vyrovnáva pH pokožky a napomáha mazovým žľazám správne fungovať.

10. The Ordinary, Ascorbyl Glucoside Solution 12%

Pleťové sérum s vitamínom C vhodné pre 20-, 30-, 40-ročných

Toto pleťové sérum s vitamínom C od spoločnosti The Ordinary pozná takmer každý.  Ponúka vysokú kvalitu za rozumnú cenu. Nenechajte sa odradiť jeho pomalými účinkami a syntetickou formou vitamínu C. Ak nemáte veľké očakávania, je pre vás ako stvorené. Môžete si byť istí, že s týmto pleťovým sérom s vitamínom C bude vaša pleť chránená a jej textúra zjemnená – v podstate by sa mal stav vašej pokožky zlepšiť. Ako sme už spomínali, toto pleťové sérum s vitamínom C odporúčame vytrvalým zákazníkom, ktorým nevadí používať jeden prípravok dlhšiu dobu, kým uvidia výsledky. Ich trpezlivosť bude odmenená zosvetlenými pigmentovými škvrnami, čo je hlavný dôvod, prečo tento finančne dostupný produkt dostáva tak veľa pozitívnych recenzií.