Laminácia obočia: Odpovedáme na najčastejšie kladené otázky!

Laminácia obočia alebo trvalá na obočie, je v tejto dobe jednou z najpopulárnejších kozmetických procedúr, čo je dobré. Prečo? Lebo sa zobudíte s bezchybným, upraveným obočím, ktoré nepotrebuje make-up. Keďže je ohľadom tejto procedúry mnoho pochybností a otázok, tak sme sa rozhodli dať vám odpovede. Koľko stojí laminácia obočia, môžete si túto procedúru urobiť aj doma, ako dlho trvajú účinky a oveľa viac…

Najčastejšou otázkou je: môžete si urobiť lamináciu obočia aj doma?

Teoreticky áno, ale musíme vás vopred varovať. Dôvod je jednoduchý: nutnosťou sú profesionálne produkty. Jedným z nich je kyselina tioglykolová, ktorej nesprávne používanie môže viesť k podráždeniu pokožky a zničeniu chĺpkov obočia. Takto naozaj nedosiahnete vytúžené výsledky. Experti na obočie rešpektujú bezpečnostné pravidlá a vykonávajú nevyhnutné predbežné opatrenia. Takže, ak chcete úžasné výsledky a bezpečnú procedúru, dajte si ju urobiť v salóne.

Druhou otázkou je: ako dlho vydrží laminácia obočia?

To závisí prevažne od individuálnych predispozícií. Vlasový cyklus sa líši u každého jedinca, takže u niekoho môžu účinky vydržať dlho a niekomu len krátko. V priemere však vydrží od 4 až do 8 týždňov.

Ako sa starať o obočie po laminácii?

Keď sa chcete tešiť z výsledkov čo najdlhšie, je potrebné dodržiavať nejaké pravidlá. Kozmetička vám ich určite spomenie. Kritických je 24 hodín od procedúry: nemôžete si obočie namočiť alebo sa dotýkať oblasti okolo obočia. Našťastie, po dvadsiatich štyroch hodinách si môžete umyť tvár, ísť na plaváreň alebo si naniesť make-up.

Ako predĺžiť trvácnosť laminácie obočia?

Prečesávanie obočia a jeho premastenie pomocou olejov vám nemôže ublížiť a v skutočnosti môže predĺžiť účinky procedúry.

Ako dlho trvá procedúra laminácie obočia?

Procedúra trvá približne 45 minút. Samozrejme, že môže trvať aj dlhšie, ak si dávate súčasne obočie nafarbiť, vytvarovať alebo podstupujete aj iné procedúry. V tomto prípade v salóne strávite dokonca aj dve hodiny.

Koľko stojí laminácia obočia?

Cena závisí od salóna, ktorý si vyberiete a pohybuje sa od 50€ do 100€. Je potrebné sa pozrieť na ceny v salónoch vo vašej blízkosti. Keď k tomu pridáte farbenie obočia alebo jeho tvarovanie, cena sa môže navýšiť, alebo naopak, získate zľavu.

Je možné urobiť lamináciu akéhokoľvek obočia?

Jasné! Účinky sa, samozrejme, môžu líšiť v závislosti od vášho prirodzeného obočia. Brunetky s hustým obočím dosiahnu lepšie výsledky ako blondíny so svetlým, tenkým obočím. Nemusíte si však robiť starosti. Účinky dokážete zvýrazniť inými procedúrami, ako je farbenie a tvarovanie.

Existujú nejaké kontraindikácie laminácie obočia?

Laminácia obočia je úplne bezpečná a neinvazívna. Produkty sa však nanášajú priamo na pokožku, takže nemali by ste ju podstupovať, keď:

  • ste alergický/-á na akúkoľvek ingredienciu v produkte určenom na lamináciu obočia.
  • máte citlivé oči, ktoré sa ľahko podráždia.
  • ste nedávno podstúpili operáciu očí (vrátane plastickej chirurgie).
  • podstupujete chemoterapiu.