Ako sa starať o pokožku s akné v lete? Charakteristika, kozmetika & starostlivosť

Existuje obrovské množstvo dievčat, ktoré zápasia s akné. Vyrážky, čierne a biele bodky a ďalšie chyby je naozaj ťažké odstrániť. Dokonca aj keď sa nám ich konečne podarí odstrániť, zanechali sme nevzhľadné pigmentové škvrny a jazvy. UV žiarenie má ešte horší vplyv na pokožku. Pozrite sa, ako sa starať o aknóznu pleť v lete, ktoré výrobky používať a ako chrániť pokožku pred slnečným žiarením.

Ako sa starať o pleť náchylnú na akné?

Pre účinnú starostlivosť o aknóznu pleť, musíte zistiť, ako ťažké vaše akné bolo pred liečbou a ako ťažké je teraz, rovnako ako skontrolovať intenzitu sekrécie mazu, zápal, citlivosť, vaskularizácia a tendenciu k pigmentovým škvrnám. Pri výbere produktov musíte vziať do úvahy všetky tieto faktory. Počas liečby akné sa koža stáva veľmi citlivou; po určitom čase sa citlivosť zmení na trvalý stav. Preto musíte myslieť na hydratáciu, upokojenie a ochranu pokožky na začiatku liečby. V lete sa musí aplikovať špeciálny typ starostlivosti o pleť.

Čistenie pokožky náchylnej na akné

Odstránenie nečistôt, prebytočného mazu a hromadenie make-upu sa musí vykonať primerane. Nemôžete používať silne čistiace a dehydratačné látky, ktoré narúšajú prirodzenú ochrannú bariéru pokožky. Nemôžete používať produkty určené na akné, kombináciu, alebo mastnú pleť, pretože pracujú príliš silno. Umývacie kefy a špongie sa taktiež neodporúčajú, dráždia pokožku a množia baktérie. Čistiace oleje a emulgátory môžu fungovať na akné. Oleje v kombinácii s mazom – emulgátor umyje túto zmes z tváre, nespôsobuje pocit tesnosti. Takáto kozmetika ľahko odstraňuje silikóny a UV filtre.

Ochrana pred UV žiarením

(Nielen) pokožka náchylná na akné potrebuje ochranu pred slnkom. UV filtre zvlhčovačov chránia aknóznu pokožku pred dehydratáciou, podráždením a foto-starnutím. Čo je dôležitejšie, chránia pokožku pred pigmentovými škvrnami, ktoré sa v budúcnosti len ťažko odstraňujú. Ak sa chcete takýmto poškodeniam vyhnúť, používajte produkty s SPF, ktoré sú dostatočne vysoké na každý deň – SPF 50. Vyberte si tie, ktoré sú ľahké, obsahujú organické filtre a neupchávajú póry pokožky.

Odlupovanie kože

Odlupovanie najvzdialenejšej vrstvy pokožky záleží veľa na pokožke náchylnej k akné. Využite kyseliny, mikroexfoliačné produkty a ovocné šupky. Medzi kyseliny, ktoré môžete použiť, patrí mandľová, salicylová, mliečna, azelaová a mnoho ďalších kyselín. Počas anti-akné terapie, musíte použiť UV-hydratačné zvlhčovače a zvlhčujúce prípravky. Mikroexfoliačné produkty udržujú maz v blízkosti vývodov vlasových folikulov, majú protizápalové a antibakteriálne vlastnosti. Ošetrenie kyselinou sa musí vykonávať skúsenými odborníkmi. Prípravky s vysokou koncentráciou kyselín sú najbežnejšie a dosahujú najhlbšie vrstvy epidermy. Kyseliny mandľové, glykolové, azelaové a mliečne sú najlepšími voľbami.

Retinoidy

Deriváty vitamínu A, ktoré zabraňujú konrifikácii epidermy, majú anti-akné a anti-seboroické vlastnosti, regenerujú kožné bunky a spúšťajú odlupovanie epidermy. Ak sa rozhodnete pre liečbu retinoidmi v lete, prípravky na opaľovanie sú neoddeliteľné. Zábavným faktom je, že retinoidy sa používajú pri liečbe popálenín, omrzlín, rôznych foriem akné a psoriázy, Lichen planus, ichtyózy, Xeroderma pigmentosum, lupus erythematosus.

Antioxidanty

Ich cieľom je bojovať proti voľným radikálom, redukovať oxidačný stres, chrániť pred vráskami a predčasným starnutím pokožky. Príkladom antioxidantov sú vitamíny A, C, D, E, extrakt zo zeleného čaju, koenzým Q10, beta-karotén, flavonoidy. Nájdete ich v potravinárskych a kozmetických výrobkoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *