7 chýb pri starostlivosti o pokožku – nerobte ich!

I keď sa staráte o svoju pokožku, môže mať ďaleko od dokonalosti. Možno neviete o tom, že robíte základné chyby pri starostlivosti o pokožku, čím zhoršujete jej stav. Prečítajte si článok a presvedčte sa o tom, či vaša rutina vyzerá tak, ako by mala.

1. Netonizujete si pokožku

Len umývanie tváre nestačí. Čistiace gély oberajú pokožku o lipidovú vrstvu a narušujú jej prirodzené pH. Preto je tonikum nevyhnutnosťou – upokojuje pokožku a obnovuje pH. Použite ho po umývaní tváre a pred nanesením séra a hydratačného krému. Tonikum zabezpečuje, aby všetky funkcie pokožky prebiehali hladko a pokožka si zachovala svoj ochranný štít. Pamätajte, že každý z nás má inú pokožku – musíte jej vybrať tie správne produkty.

2. Neodstraňujete make-up pred spaním

Prídete domov z párty a túžite len odpadnúť do postele? Boli ste celý deň v jednom kole a po príchode domov vás napadne len jedno – spánok? Nikdy nezabudnite na odlíčenie! Spánok s make-upom vám rýchlo zhorší stav pokožky, ktorá nemôže dýchať. Dôjde k zápalu a pokožka nemá šancu spustiť intenzívnu regeneráciu, ktorá prebieha v noci.

3. Nechránite svoju pokožku pred slnkom

Fotostarnutie je jedným z najzávažnejších kožných problémov. UV žiarenie je jeho najväčším nepriateľom! Pamätajte, že super dôležitá je celoročná ochrana pred slnkom – nielen pri opaľovaní. Zaobstarajte si kvalitný SPF krém (SPF 15 na jeseň a v zime, vyšší faktor v ostatných ročných obdobiach) a používajte ho každý deň.

4. Nanesiete si sérum alebo hydratačný krém a idete hneď do postele

Ak nechcete, aby skončilo vaše sérum alebo krém na vašom vankúši, tak potom nechoďte do postele hneď po ich nanesení. Dajte im pár minút, kým sa vstrebú. Inak vaše pleťové prípravky vyjdu navnivoč.

5. Dotýkate sa tváre

Trápi vás akné a zapálená pokožka? Príčinou môže byť časté dotýkanie sa tváre. Vzdajte sa tohto zlozvyku a prestaňte si prenášať baktérie z vašich rúk a spúšťať nové zápaly.

6. Používate nadmerné množstvo pleťových produktov

V kožnej rutine je vítaná striedmosť. V tomto prípade je menej viac. Znížte množstvo krému, ktoré používate. Na pokrytie celej tváre vám stačí množstvo vo veľkosti hrášku. Príliš veľké množstvo pokožku zaťaží a upchajú sa póry, čo vedie k vzniku vyrážok.

7. Zabúdate na zdravú stravu a hydratáciu tela

Skincare rutina je dôležitá, ale nesmiete zabudnúť, že neurobí zázraky, keď nebudete prijímať zdravú stravu plnú vitamínov a minerálov. Musíte tiež myslieť na pitie dostatočného množstva vody, aby bolo vaše telo hydratované. Ak sa staráte o svoje telo aj zvnútra, tak určite vám to odplatí a budete vyzerať krásne.