Domáce metódy skrášľovania tváre. Maska z kvasníc a kurkumy.

Prečo míňať veľa peňazí na drahé kozmetické prípravky? O svoju pleť sa účinne môžete starať aj doma s vyžitím surovín, ktoré sú ľahko dostupné a určite ich máte aj vy. Ingrediencie, ktoré použijeme na prípravu domácej kozmetiky nájdete v komore, v chladničke alebo inde vo vašej vlastnej kuchyni.

kvasnicová1

Začnime maskou z kvasníc. Výborne pomáha proti akné. Má baktericídne účinky, zjemňuje a vyhladzuje pleť. Ba čo viac, dokáže upokojiť podráždenie a zápal. Účinkuje výborne na suchú pleť, hydratuje a čistí. A sama o sebe nemá žiadne vedľajšie účinky, pretože je z čisto prírodných surovín. Kvasnice obsahujú množstvo vitamínov, hlavne skupinu B a tiež stopových prvkov, bielkovín, vápnika, železa a uhľohydrátov.

Ako pripraviť kvasnicovú masku? Stačí vám 25 gramom čerstvého droždia, ktoré zmiešate s teplým mliekom. Pridajte ešte trochu olivového oleja alebo citrónovej šťavy. Zmes by sa mala aplikovať on tvár, dekolt alebo aj na chrbát. Alebo skúste pivovarské kvasnice, ktoré zmiešate s dvoma lyžičkami medu a s vodou. Dobre premiešajte, aby konzistencia bola hladká. Na tvári masku ponechajte asi 15 minút a potom opláchnite teplou vodou.

Maska z kurkumy má tiež výborné účinky proti akné. Ba čo viac, kurkuma pleť účinne čistí, pôsobí protizápalovo a tiež proti plesňovým ochoreniam. Okrem toho, toto korenie urýchľuje hojenie rán. Je naším spojencom v boji proti akné, rôznym pigmentovým škvrnám a tiež jazvám. Nezabudnite, že kurkuma tiež pomáha na popáleniny od slnka a upokojuje pleť.

kvasnicová2

Ako si pripraviť masku na tvár z kurkumy? Zmiešajte kurkumu s hustým jogurtom a medom v pomere 1:1:1. Môžete pridať aj olej podľa vášho výberu. Riadne premiešajte a na tvár nanášajte kefkou alebo prstami. Nechajte pôsobiť približne 20 minút a potom zmyte z tváre vodou. Ak vám kurkuma zafarbila tvár na žlto, umyte si ju ešte raz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *