Má vaša pokožka sklon k začervenaniu a suchosti? Vyskúšajte TOP 5 sér na reaktívnu pokožku

Máte ťažkosti nájsť to najlepšie sérum pre vašu zapálenú, červenú tvár? Sme tu pre vás! Vybrali sme tie najefektívnejšie séra proti začervenaniu pre všetkých, ktorých trápia popraskané žilky a citlivá pokožka. Čítajte ďalej a objavte produkty, ktoré sa oplatí vyskúšať.

Tipy na starostlivosť o pokožku s popraskanými žilkami a začervenaním tváre

Mnoho problémov s pokožkou, ktorá má rosaceu, pramení z našej ignorancie jej potrieb. Ľudia majú tendenciu siahnuť po hocijakom upokojujúcom pleťovom kréme a skončia tak s nežiaducou reakciou.

Zabúdame na to, že reaktívnu, začervenanú pokožku môže dráždiť mnoho faktorov, napríklad vysoká alebo nízka teplota, toxíny, produkty na pokožku s obsahom alkoholu, silné čistiace prípravky (hlavne exfolianty) alebo dokonca aj niektoré prírodné ingrediencie (esenciálne oleje, kofeín, extrakty z chilli alebo ľubovníka).

Najdôležitejšia je samozrejme jemnosť. Musíme myslieť na to, že si máme vybrať také pleťové produkty a domáce kúry, ktoré nevyvolávajú podráždenie a nevysušujú. Obnoviť rovnováhu a priniesť úľavu reaktívnej pokožke dokáže dobre zvolená zmes ingrediencií v ľahkom prípravku. Preto je sérum nutné. Ale nie len tak hocijaké sérum. Musí obsahovať upokojujúce rastlinné extrakty, ktoré majú na oslabené žilky prínosný efekt.

Ktoré sérum proti začervenaniu tváre si vybrať?

Trh s kozmetikou je plný pleťových sér proti začervenaniu pre pokožku s rosaceou, ale len niektoré z nich sú dobré na problematickú, citlivú pokožku. Tu sú produkty, ktoré musia mať ľudia, ktorí si nevedia poradiť so svojimi metličkovými žilkami: najlepšie séra na popraskané žilky!

Č. 1 Nanoil Anti-Redness Face Serum

Nanoil Anti-Redness Face Serum

stránky produktu: www.nanoil.sk

Lepšie sérum ako toto sme nenašli. Nanoil obsahuje kombináciu rastlinných extraktov, ktoré upokojujú pokožku a posilňujú oslabené žilky: extrakty z pagaštanu, lipy a cyprusu. Sérum je obohatené o vitamín B3, ktorý zabraňuje rozširovaniu žiliek a extrakt z Punarnavy, čo je ajurvédska rastlina známa svojimi účinkami proti starnutiu. Sú napustené do receptúry na báze vody, aby sa do pokožky vstrebali ľahko a priniesli úľavu už po prvom použití. Pri pravidelnej aplikácii sa postupne strácajú červené fľaky, nepraskajú žilky a neobjavujú sa rôzne iné nedokonalosti.

Č. 2 La mer MED Anti-Red Couperose Concentrate

Produkt malej veľkosti, ale s veľkým potenciálom. Jeho hlavnou ingredienciou je Marine Care Complex, kombinácia morskej soli, extraktu z rias a extraktu z morského bahna. Túto unikátnu zmes vylepšuje glycerín a oxid kremičitý. List ingrediencií je krátky a neobsahuje potencionálne dráždivé látky. Toto ľahké sérum prináša podráždenej pleti úľavu. Pri pravidelnom používaní znížite počet vzplanutí, počet nedokonalostí a popraskaných žiliek a udržíte tvár mladistvou.

Č. 3 Exuviance AntiRedness Calming Serum

Toto sérum je určené na pokožku so sklonom k rosacei, citlivú pokožku, ktorá sa ľahko podráždi. Od iných sér sa líši veľkým počtom ingrediencií, ktoré sú súčasťou produktu s jemnou textúrou. V každej kvapke séra je extrakt z pagaštanu, protizápalové peptidy, extrakty z rias a bieleho čaju, kofeín, zinok a bisabolol. Všetky spolupracujú, aby zastavili zápal, posilnili kapiláry a predišli neželanému začervenaniu. Po niekoľkých použitiach bude vaša tvár hladšia, elastickejšia, pokojnejšia a bez pigmentových škvŕn.

Č. 4 SkinCeuticals Redness Neutralizer

SkinCeuticals Redness Neutralizer je určené na citlivú, suchú pokožku, akné a rosaceu. Je na báze peptidového komplexu, ktorý chráni pokožku pred podráždením a rozšírenými žilkami. Vďaka pridaným antioxidantom má tvár opäť mladistvý vzhľad, pričom na upokojenie začervenanej pleti je určený biely bisabolol, zinok a bambucké maslo. SkinCeuticals Redness Neutralizer pracuje na mnohých úrovniach, podporuje začervenanú, podráždenú, páliacu pokožku. Musíte ho však používať pravidelne, aspoň raz denne.

Č. 5 The Ordinary Azelaic Acid Suspension 10%

Toto sérum krémovej konzistencie je vyrobené pre pokožku s rosaceou, problematickú a citlivú pleť. Keďže obsahuje vysoké množstvo kyseliny azealovej, efektívne tlmí začervenanie, ale zároveň zjemňuje hyperpigmentácie, tmavé škvrny a metličkové žilky. The Ordinary Azelaic Acid Suspension 10% sa odporúča na denné používanie na pokožku s rosaceou. Má neutrálne pH, neobsahuje alkohol a oleje a je vegánske. Malo by sa používať pred spaním na čistú a suchú tvár, pričom sa vyhnite oblasti okolo očí. Pred použitím sa odporúča vykonať skúšku na malej ploche pokožky (patch test).