Ako si môžete ochrániť vlasy pred tepelným poškodením? Najlepšie termálne spreje TU!

Žehlenie, fénovanie, kulmovanie… tieto populárne stylingové techniky – aj napriek tomu, že vám pomôžu vytvoriť si vytúžený účes – sú pre vlasy extrémne ničivé. Vysoké teploty spôsobujú, že sa vlhkosť z vlasov vyparuje, a preto sa stávajú oslabenými, lámavými a rozštiepenými. Môžeme niečo urobiť, aby sme sa vyhli negatívnym účinkom horúcich stylingových prístrojov? Našťastie, existuje špeciálny typ produktu, ktorý vám vlasy zachráni pred tým, aby sa stali krepovitými. Nemusíte sa vzdať svojich obľúbených účesov! Môžete si vytvoriť super účesy aj bez toho, aby ste si vlasy nejakým spôsobom poškodili. Urobíte to tak, že vždy budete mať poruke fľašku kozmetického produktu určeného na ochranu vlasov pred teplom.

Čo robí sprej na ochranu pred teplom?

Už z názvu vyplýva, že sprej na ochranu pred teplom chráni vlasy pred – často nezvratným – poškodením spôsobeným vysokými teplotami. Pomocou správneho spreja na termálnu ochranu môžete prispieť k zlepšeniu vzhľadu a stavu vašich vlasov, a to nie je všetko. Ak si vyberiete správne, sprej na ochranu pred teplom tiež viditeľne posilní lesk a vyživí vlasy.

Keď si konečne nájdete ten správny sprej na ochranu vlasov pred teplom, ktorý sa vám najviac hodí, nemali by ste na neho zabudnúť predtým, ako siahnete po akomkoľvek stylingovom prístroji, vrátane fénu. A aplikácia takéhoto prípravku nie je vôbec zložitá, ani časovo náročná. Na ochranu vlasov a prevenciu ich vysušenia si aplikujte sprej na ochranu na celé vlasy – ale nepoužívajte príliš veľké množstvo. Tento proces trvá niekoľko sekúnd, ale benefity tejto procedúry sú skutočne enormné!

Nižšie nájdete zoznam najlepších sprejov na ochranu vlasov pred teplom, ktoré používajú ženy po celom svete na dennej báze. Vyberte si jeden z nich a podarí sa vám predísť poškodeniu vlasov.

 Nanoil Heat Protectant Spray

1. Nanoil Heat Protectant Spray

www.nanoil.sk

Veľkosť → 6.76 fl. oz / 200 ml

Tento sprej na ochranu pred teplom používajú aj v profesionálnych salónoch a aj doma. Nanoil vytvoril ľahký sprej, ktorý ponúka efektívnu ochranu pred teplom, bez ohľadu na typ vlasov, na ktorý sa používa. Je navyše určený na hydratáciu a prevenciu mechanického poškodenia a vďaka tejto vlastnosti je viacúčelovým produktom. Keď si na vlasy nanesiete Nanoil Heat Protectant Spray, môžete si pri tvorbe krásneho účesu nastaviť na stylingovom zariadení tú najvyššiu teplotu – produkt vám vlasy ochráni aj pri teplote 220°C. Dvoma hlavnými ingredienciami sú prírodné hodvábne proteíny a vitamín E, ktoré zvyšujú odolnosť vlasov voči nepriateľským podmienkam pri používaní horúcich prístrojov. Receptúra ošetruje vlasy, skrášľuje ich bez ohľadu na to, či siahnete po féne alebo žehličke.

Davines Melu Hair Shield

2. Davines Melu Hair Shield

Veľkosť → 8.45 fl. oz / 250 ml

Vysoká kvalita skombinovaná s efektívnou ochranou pred teplom – takto môžeme opísať Melu Hair Shield by Davines. Hoci si na tento produkt musíte vyhradiť viac peňazí, oplatí sa to, lebo účinky a level ochrany sú naozaj pozoruhodné. Keď si ho nasprejujete na vlasy, viete, že sú v dobrých rukách. Keď sú vlasy chránené pred vysokými teplotami, tak sa stanú odolnými voči ničivým účinkom žehličky, kulmy, fénu a slnka. Melu Hair Shield by Davines je zložený z extraktu zo šošovice z Villalba a odporúčajú ho hlavne na dlhé a zničené vlasy. Hydrolyzovaný keratín je zodpovedný za odvrátenie mechanického a tepelného poškodenia. Všetky živiny prenikajú do hĺbky, opravujú poškodenie a udržiavajú vlasy zdravými.

3. Sisley La Creme 230

Veľkosť → 5.07 fl. oz / 150 ml

Určite to nie je ten najlacnejší prípravok na ochranu pred teplom, aký je na trhu, ale určite je to jeden z tých, ktorý sa oplatí mať – ak si ho môžete dovoliť. Funguje zázračne aj na extrémne poškodené, suché vlasy bez lesku. Keď však máte mastnú pokožku hlavy, mali by ste byť pri používaní Sisley La Creme 230 opatrní, inak skončíte so spľasnutým účesom. Iné typy vlasov by mali byť fajn. Čo sa týka aplikácie, tento produkt na ochranu pred teplom by sa mal pred sušením vlasov naniesť rovnomerne na vlhké vlasy. To vám zabezpečí ochranu pred teplom a poškodením. Sisley La Complex 230 má navyše zmes olejov, ktoré podporujú hebkosť, silu a lesk. Poradí si aj s krepovitosťou a statickou elektrinou. Účinky sú viditeľné už po jednej aplikácii.

4. Moroccanoil Protect Spray

Veľkosť → 7.60 fl. oz / 225 ml

Tu je ďalší úžasný sprej na ochranu pred teplom určený na ochranu vlasov pred spálením, ale znova ľudia s mastnými vlasmi by mali byť pri aplikácii Moroccanoil Protect Spray opatrní. Jeho receptúra môže vlasy zaťažiť, čo môže viesť k účesu bez objemu. Arganový olej a pantenol, ktoré sú zabudované do produktu, fungujú najlepšie na suché, krehké a poškodené vlasy. Tak, ako všetky produkty na ochranu vlasov, aj tento v ponuke od Maroccanoil zabezpečí, že vlasy nebudú poškodené horúcimi stylingovými prístrojmi alebo nepriaznivými poveternostnými vplyvmi. Je zaujímavé, že sa tiež hovorí, že pomáha so stylingom vlasov, zanecháva ich pružné a mäkké na dotyk. Hoci je to veľmi dobrý sprej na ochranu pred teplom, nehodí sa pre každú peňaženku.

5. Monat Studio One

Veľkosť → 4.53 fl. oz / 134 ml

Monat Studio One môžete nájsť prevažne v kozmetických a kaderníckych salónoch. Znamená to, že je to profesionálny produkt? Áno, ale nie je to hlavným dôvodom, prečo si ho pravidelný zákazníci zriedkakedy kupujú. Hoci Monat Studio One je skvelým prípravkom na ochranu vlasov pred teplom, stojí veľmi veľa. Ale ak vám nevadí minúť trochu viac, budete prekvapení, aký naozaj dobrý je tento produkt. Hydrolyzované rastlinné proteíny chránia vlasy pred vysokými teplotami. Deriváty z rias predchádzajú lámavosti vlasových vlákien. Extrakt z hrášku bojuje proti mechanickému poškodeniu. Tento produkt vo všeobecnosti zanechá vlasy lesklé a jemné na dotyk. Aj farba je chránená pred vyblednutím. V neposlednom rade je to produkt vhodný pre vegánov.