Starostlivosť o pery v 3 jednoduchých krokoch

Nádherné pery určite pridávajú na našej atraktivite. Ak sú vaše pery suché, nie je dobrým nápadom ich zamaskovať intenzívnou farbou. Pery si vyžadujú špeciálnu starostlivosť a bez ohľadu na ročné obdobie ich musíme udržiavať vyživené a hydratované. V dnešnom príspevku vám predstavíme starostlivosť o pery v troch jednoduchých krokoch.

Naše pery sú vystavované rôznym vonkajším faktorom. Pôsobia na ne nízke teploty, vietor a slnečné žiarenie. Pery sú veľmi jemné, lebo pokožka na nich je oveľa tenšia ako na iných častiach tela. Navyše im chýba melanín, ktorý chráni pre UV žiarením a nenachádzajú sa na nich mazové žľazy, ktoré udržiavajú optimálnu hladinu hydratácie. To znamená, že na pery nesmieme zabudnúť počas svojej dennej rutiny.

Starostlivosť o pery v 3 jednoduchých krokoch

1. Každodenný ochranný štít

Je skvelé, keď máte vždy po ruke balzam na pery. Vyberte si produkt, ktorý intenzívne hydratuje a chráni pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi. Mali by sme si vyberať také produkty, ktoré sú plné vitamínov alebo včelieho vosku.

Medzi príklady patrí:

  • Balzam na pery La Mer obsahuje super ingrediencie. Jedným z nich je zázračný vývar, ktorý obsahuje morské riasy, vápnik, magnézium a veľa rastlinných olejov. Už po prvom použití balzamu sú pery zdravšie.
  • Balzamy na pery EOS majú krásny tvar vajíčka a sú plné prírodných ingrediencií. Sú v mnohých farbách a vôňach, takže každý si nájde pre seba ten správny. Niektoré z nich chránia aj pred UV žiarením.
  • Balzam na pery Clarins hydratuje a chráni pery, ale nezanecháva mastný film. Receptúra je na báze modrého lotosového vosku.

Ak máte popraskané pery a potrebujete maximálnu hydratáciu, tak maste s vitamínom A sú skvelým liekom. Môžete ich nájsť v každej drogérii, sú lacné a lepšie ako mnoho populárnych balzamov na pery.

2. Exfoliácia raz do týždňa

Možno sú vám známe telové peelingy. A čo tak peelingy na pery? Môžete si nejaký kúpiť ale si pripraviť vlastný! Na DIY potrebujete med alebo olivový olej a cukor alebo ovsené vločky. Sme si istí, že ich máte doma. Používaním peelingu raz do týždňa odstránite odumreté kožné bunky z vašich pier, aby boli stále jemné a mäkké. Okrem toho masáž stimuluje prietok krvi, takže budú mať krajšiu farbu. Extra tip: peeling si môžete nechať na perách niekoľko minút, aby pôsobil ako hydratačná maska.

3. Pred make-upom

Pred aplikáciou make-upu je dobré urobiť jednu vec. Použite balzam na pery, aby ste im dodali hydratáciu alebo si kúpte podkladovú bázu na pery. V oboch prípadoch vám rúž vydrží dlhšie, plus zabránite vysušeniu pier. Bohužiaľ, dlhotrvajúce rúže pery zvyčajne vysušujú, takže potrebujete efektívnu ochranu. Samozrejme, môžete použiť aj niektorý z produktov spomenutých vyššie.