Opaľovací krém urob si sama. Môže vás ochraniť pred slnkom?

Leto v plnom prúde, vaša dovolenka sa chystá začať, ale stále neviete, ako chrániť svoju pokožku pred týmto nie vždy dobrým slnečným žiarením. Ak sa necítite, že by ste sa chceli chodiť po obchodoch a lekárňach a hľadať si dobrý opaľovací krém, môžete si ho urobiť sami. Nie ste si ani vedomí, aké ľahké ti je!

Je slnko dobré alebo zlé?

Bez slnka nie je život, energia ani teplo. Náš organizmus potrebuje slnečné lúče na produkciu vitamínu D, ktorý je zodpovedný napríklad za udržiavanie kostrového systému. Ale môže spôsobiť slnko škody? Určite môže, najmä ak sa dodáva v obrovských dávkach. Následky? Pigmentačné škvrny, vrásky, rakovina, popáleniny od slnka a mnoho ďalších nepríjemných ochorení.

Krém s UV filtrom

Krém, ktorý chráni pred UVA a UVB žiarením, obsahuje 10% oxidu zinočnatého. Činnosť tohto typu filtra závisí od vytvorenia vrstvy na koži, ktorá odrazí slnečné lúče. Je to fyzikálny filter a poskytuje najlepšiu ochranu pred slnkom, ktorá je človeku známa. Okrem toho, tento krém tiež obsahuje malinový olej, ktorý pôsobí proti starnutiu, bojuje proti voľným radikálom, regeneruje a hydratuje.

Domáce opaľovací krém. UROB SI SAMA

Ak si chcete pripraviť ingrediencie pre váš domáci opaľovací krém, musíte zozbierať:

  • vodná fáza: prevarená voda (15 g / 0,52 oz.) a glycerín (1 g / 0,03 oz);
  • olejová fáza: emulgátor (2,4 g / 0,84 oz) a malinový olej (8 g / 0,28 oz.);
  • extra fáza: mikronizovaný oxid zinočnatý (3 g / 0,10 oz) a ekologická konzervačná látka (0,5 g / 0,01 oz).

Do sklenenej misky nalejte malinový olej a emulgátor a potom ich zahrejte vo vodnom kúpeli. Pridajte glycerín a dôkladne premiešajte. Potom pomaly vlievajte olejovú fázu a skombinujte zložky pomocou mixéra. Všimnete si, že váš domáci opaľovací krém zhustne, a keď dosiahne 40 ° C, pridajte mikronizovaný oxid zinočnatý a konzervačné látky. Umiestnite svoj UROB SI SAMA opaľovací krém do nádoby a skladujte maximálne 3 mesiace na suchom a chladnom mieste.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *