Ako si rýchlo vybieliť zuby doma

Ak ste fanúšikom kávy a čaju, tak riskujete, že sa zmení farba vašich zubov. Našťastie, môžete vyskúšať niektoré skvelé a jednoduché domáce recepty pre krásny úsmev a snehovobiele zuby!

1. Belšie zuby s čiernym uhlím

Vo všeobecnosti sa čierne uhlie používa na liečbu žalúdočných ťažkostí. Je to však aj prevratný čistiaci prostriedok, ktorý vám vybieli zuby a vytvorí nádherný úsmev. Používa sa veľmi jednoducho, lebo vám stačí len voda a kefka na zuby. Aký je postup?

Vezmite si tabletu čierneho uhlia a v malej miske ju rozdrvte. Navlhčite si zubnú kefku a naberte si na štetinky trošku čierneho prášku. Jemne si týmto práškom vyčistite zuby. Poriadne si vypláchnite ústa, aby ste sa zbavili všetkých čiernych škvŕn. To je všetko! Túto metódu opakujte pravidelne.

2. Belšie zuby s citrónovou šťavou

Citrónová šťava je dobre známy prostriedok na domáce bielenie zubov. Kyseliny sú najlepšie pri zosvetľovaní skloviny a odstraňovaní fľakov od kávy alebo čaju. Citrónová šťava je dostatočne jemná, ale zároveň efektívna, takže ju môžete používať každý deň. Najjednoduchším spôsobom je pitie vody s citrónovou šťavou.

3. Belšie zuby so sódou bikarbónou

Ženy v minulosti vedeli o bieliacom efekte sódy bikarbóny a používali ju na dosiahnutie belších zubov. Stále je to jedna z top bieliacich metód na zuby. Zmiešajte 2 lyžice sódy s 1 lyžicou peroxidu vodíka a budete sa môcť tešiť z rýchlych výsledkov. Zmes rozotrite na zuby a jemne ich čistite po dobu dvoch minút.

4. Belšie zuby s kokosovým olejom

Vedeli ste o tom, že kokosový olej má bieliaci účinok na zuby? Navyše dezinfikuje ústnu dutinu, zastavuje rast baktérií a kvasiniek a zabraňuje vzniku zubného kazu! Metóda s kokosovým olejom sa vykonáva veľmi jednoducho: do úst si vložte lyžicu kokosového oleja a prevaľujte ho 5-10 minút. Potom to jednoducho vypľujte.

Môže sóda bikarbóna a iné domáce recepty na žlté zuby spôsobiť nejakú škodu?

Keď niekto hovorí, že sóda bikarbóna je úplne bezpečná a môžeme ju používať neobmedzene, tak… klame. Hoci vďaka sóde dosiahneme skvelé účinky, zubný lekári nás upozorňujú, aby sme boli opatrní. Sóda bikarbóna nemá chemické vlastnosti, ktoré by priamo bielili zuby: iba odstraňuje zubný povlak. Preto, keď budete sódu používať príliš často, tak si môžete poškodiť zubnú sklovinu, čo vedie k jej zafarbeniu a zubnému povlaku. Používajte ju preto opatrne a len občas.

Na bielenie zubov môžete nájsť množstvo rôznych metód, vďaka ktorým budete mať krásny úsmev, napr. používanie banánovej alebo pomarančovej šupky a medzi zvláštne metódy patrí konzumácia surovej cibule. Hovorí sa, že pomáha aj čistenie zubov s jahodami (tiež obsahujú zosvetľujúce kyseliny ako citrón). Všetky domáce kúry naozaj fungujú a sú bezpečné, ak ich vykonávate len príležitostne.