Rýchly spôsob, ako renerovať bielené vlasy

Vaše vlasy sú bielené a neviete, ako sa o ne postarať? Stále používate drahú kozmetiku, ale účinok, ktorý získate stojí takmer za nič? Naučte sa najlepšie spôsoby regenerácie bielených vlasov.

Ako sa NESTARAŤ o bielené vlasy?

Ošetrenie vlasov silne čistiacim šampónom a vyhýbanie sa používaniu kondicionérov alebo masiek zabíja bielené vlasy. Prečo? Šampón, ktorý odstraňuje maz a lupiny, látky, ktoré dehydrujú pramene a pokožku hlavy. Tento druh zlej starostlivosti vykonávanej príliš dlho môže vážne poškodiť vlasy. Ešte horšie je, keď každé umývanie vlasov nasleduje sušenie alebo narovnávanie. Výsledkom? Vlasy sú matné a kučeravé, konce vlasov sú rozštiepené, koža je podráždená.

Ako vyzerá postup regenerácie vlasov?

Proces regenerácie bielených vlasov pozostáva z nasledujúcich štádií:

  • olejovanie za mokra;
  • použitím masky na emulgovanie oleja;
  • mokré alebo suché zaťaženie vlasov pomocou silikónového oleja.

Aký efekt sa dá dosiahnuť vďaka takejto procedúre krásy? Uvidíte, že vaše vlasy ‚vypijú‘ všetko, čo sa na ne naloží. Vlasy budú hladké, zvlhčené a lesklé, a navyše vaše pramene budú hrať svojou prirodzenou farbou. Tiež vaše každodenné vlasové rutiny budú oveľa jednoduchšie: styling, česanie a robenie sofistikovaných účesov.

Ako regenerovať bielené vlasy?

  1. Olejovanie mokrých vlasov. Dajte si vlasy do misy naplnenej teplou vodou a olejom, ktorý zodpovedá vašej pórovitosti vlasov. Udržujte vlasy ponorené vo vode po dobu jednej, alebo dvoch minút. Teplá voda otvorí vaše vlasy a urýchľuje vstrebávanie oleja spolu so živinami, ktoré má. Potom si zabaľte vlasy do uteráku, aby ste odstránili prebytok vody a oleja.
  2. Maska. V tomto prípade je najlepšia zmäkčujúca maska, ktorá absorbuje olej a uľahčuje jeho odstránenie z povrchu vlasov. Po niekoľkých minútach obe kozmetické prípravky vytvoria rovnomernú emulziu, ktorá jemne naloží vlasy a vyhladí ich. Potom naneste fóliovú čiapku a zabaľte si hlavu do uteráku.
  3. Umyte si vlasy. Použite šampón na odstránenie masky a oleja. Snažte sa opláchnuť penu z vlasov a pokoťky vlasov. Vybere si šampón, ktorý je na jednej strane jemný, ale na druhej strane účinný.
  4. Silikónové sérum. Silikónové sérum vmasírujte do mierne mokrých uterákom vysušených vlasov. Tento kozmetický prípravok ich trochu zaťaží, vyhladí a zanechá ich lesklé.
  5. Sušenie. Nepoužívajte sušič vlasov, ale nechajte svoje pramene byť vysušené vzduchom. Potom si ich rozčesávajte a aplikujte olej so silikónovými doplnkami. Tento kozmetický úkon by mal byť podobný silikónovému séru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *