TOP 10. Keratínové masky odporúčané profesionálmi

Ak sú vaše vlasy sú zničené, tak siahnete po keratínovej maske na vlasy. Je to rozumné, ale vedeli ste, že nie všetky keratínové masky fungujú rovnakým spôsobom? Neznie to dobre? Žiadne starosti, postarali sme sa o to. Tu je 10 najlepších vlasových produktov, ktoré môžete používať, aby ste vystresovaným vlasom dopriali život zachraňujúcu keratínovú kúru. Pozrite si, aké kozmetické prípravky vám pomôžu oživiť vaše poškodené vlasy.

Na opravu poškodenia vlasov potrebujete trpezlivosť, disciplínu, vytrvalosť a pomoc expertov. Ak máte lámavé, krehké a rozštiepené vlasy, obyčajný kondicionér vám nemusí stačiť. Čo by ste teda mali urobiť?

Oprava poškodených vlasov? Len keratín

Jedinou látkou, ktorú poškodené vlasy potrebujú, je keratín. Tento proteín je nevyhnutný v ošetrovaní vlasov zameranom na opravu poškodenia. Prečo? Lebo vlasy sú tvorené keratínom. Tým, že dodáte vlasom keratín, vyplníte trhliny, ktoré sa objavili na vlase a vnútri vlasu, vlasy budú silnejšie a zlepší sa ich odolnosť voči poškodeniu. Je zaujímavé, že keratín v produktoch môže byť v rôznych formách. Najefektívnejší je určite hydrolyzovaný keratín, lebo jeho molekuly sú menšie, preto vie preniknúť hlbšie do vlasu. To znamená, že je odporúčané hľadať produkty, ktoré sú obohatené o správnu formu keratínu v adekvátne vysokej koncentrácii. Ak keratín nie je vo vlasovom prípravku kľúčovou ingredienciou, ale len aditívom, vzniknuté účinky nebudú ani zďaleka uspokojivé.

Keratín vo vlasovej starostlivosti

Je množstvo spôsobov, ako dodať vlasom keratín. Napríklad, môžete navštíviť kaderníčku a požiadať o keratínové ošetrenie, tiež známe ako semipermanentné vyrovnávajúce ošetrenie vlasov. Napriek tomu, že je to jedno z najpopulárnejších vlasových ošetrení, nemá zmysel si ho dať urobiť, keď na trhu je množstvo keratínových masiek, ktoré majú podobné alebo niekedy aj lepšie účinky. Dobrá keratínová maska nielenže opravuje a posilňuje vlasy, ale tiež poskytuje ochranu a odhaľuje krajšie pramene vlasov. A najlepšie na takýchto produktoch je to, že na dosiahnutie úžasných účinkov ani nemusíte odísť z domu!

Dodávanie keratínu vlasom prostredníctvom keratínovej masky je výnimočne efektívnym spôsobom, ako mať zdravšie pramene vlasov, lebo takéto produkty sú vytvorené, aby pôsobili vo vnútri vlasov. Tam, kde je oprava potrebná najviac. S každou aplikáciou sa malé proteínové molekuly dostávajú k poškodeným vlasom, aby ich opravili a odhalili silnejšie a zdravšie vlasy. Môžete to pocítiť a vidieť.

Aké sú vlastnosti dobrej keratínovej masky na vlasy?

Teraz, keď už máte konečne riešenie, môžete sa pustiť do akcie. Keď si uvedomíte, že v drogériách a online je nespočetné množstvo keratínových masiek, tak sa veci trochu skomplikujú. Ktorá je najlepšia? Mali by ste si vybrať najlacnejšiu masku na vlasy alebo znamená vysoká cena aj vysokú účinnosť? Čo by ste mali robiť, ak neviete akú masku na vlasy si vybrať? Najlepším riešením by bolo pozrieť sa, či maska, ktorú máte v rukách má:

  • vysokú koncentráciu keratínu (v zozname ingrediencií INCI nemôže byť na konci)
  • prírodné zloženie bez parabénov, ftalátov a PEG
  • extra živiny, napr. vitamíny
  • ľahkú konzistenciu (zníži sa riziko spľasnutých a povädnutých vlasov)

10 NAJLEPŠÍCH KERATÍNOVÝCH MASIEK NA VLASY

Ak nie ste ochotné podstúpiť hľadanie ideálnej masky na vlasy na vlastnú päsť, alebo jednoducho nemáte dosť času na to, aby ste to skúsili, pozrite si tieto horúce rady. Prípravky, ktoré sú trefne nazvané najlepšími, čo dokazujú recenzie, pomer ceny a kvality a výsledky. Pozrite sa na najlepšie keratínové masky na vlasy, vďaka ktorým sa boj za báječné vlasy stane príjemným a dobre naplánovanou akciou so šťastným koncom.

Ktoré keratínové masky na vlasy sú najlepšie?

1. Nanoil, Keratin Hair Mask

Nanoil, Keratin Hair Mask

Jednotka spomedzi všetkých keratínových masiek. Nanoil Keratin Hair Mask vyhráva v prieskume názorov zákazníkov, lebo ponúka maximálny efekt, ktorý ide ruka v ruke s prijateľnou cenou. Zaujímavé je, že tento produkt obsahuje hydrolyzovaný keratín a pantenol, ktoré už od prvého použitia posilňujú a opravujú vlasy. Vlasom prinavracia hebkosť, odolnosť a lesk. Už po prvom použití zbadáte vytúžené výsledky. Jedným z najväčších plusov keratínovej masky od Nanoilu je fakt, že je superľahká, čo znamená, že vlasy neoberá o objem. Nakoniec, tento produkt objíme vlasy nádhernou vôňou a jeho receptúra je jednoduchá, cruelty-free a dobre zostavená. Tú vysokú kvalitu môžete cítiť. Viac na nanoil.sk.

2. Rene Furterer, Absolue Keratine Ultimate Repairing Mask

Reparačná maska od francúzskej značky – Rene Furterer – je ďalším zaujímavým produktom aj napriek tomu, že je signifikantne drahšia a dostupná len v menšej veľkosti oproti maske spomenutej vyššie. Tento produkt je navrhnutý na ošetrenie poškodených vlasov, lebo využíva silu rastlinného keratínu, rastlinných olejov a látok zlepšujúcich stav vlasov. Keratínová maska na vlasy od Rene Furterer opravuje, rekonštruuje a omladzuje a navyše ponúka intenzívnu bergamotovo-pivónkovo-kašmírovú drevitú vôňu. Bohužiaľ, limitovaná dostupnosť Absolue Keratine kozmetiky od Rene Furterer, vrátane tejto masky, môže byť trochu sklamaním.

3. Lanza, Keratin Healing Oil Intensive Hair Masque

Ďalšiu populárnu keratínovú masku na vlasy ponúka Lanza. Klobúk dole, je to elegantný produkt určený na hĺbkovú obnovujúcu vlasovú kúru. Samozrejme, záleží na ingredienciách, nie na balení. Čo môžeme v tejto maske nájsť? Kombináciu keratínu a vyživujúcej zmesi olejov (napr. kávový a açaí). Lanza maska vďaka tomuto súboru ingrediencií dodá vlasom nádherný, zdravý lesk a zároveň vyrovná vlasy tým, že zlepší ich odolnosť a zanechá ich hladké. Bohužiaľ, nie je to ideálny produkt – jej nevýhodami je vysoká cena a malá veľkosť.

4. Virtue, Restorative Treatment Hair Mask

Čo sa týka ceny, väčšina keratínových masiek na vlasy je drahších, a to platí aj pre tento produkt. Krémová maska na vlasy od Virtue stojí balík peňazí, ale za tieto peniaze dostanete reparačnú kúru na vlasy, ktorá ich nezaťaží. Kľúčovou ingredienciou v tomto produkte je unikátna proteínová zmes s názvom Alpha Keratin, ktorá umožňuje rehydratáciu a výživu vlasov. Výrobca odporúča používanie tejto keratínovej masky na všetky typy vlasov, ale pravdou je, že tento produkt sa zdá byť najlepšou možnosťou najmä pre ľudí, ktorí majú krehké a lámavé vlasy.

5. Wella SP Luxe Oil, Keratin Restore Mask

Známa značka vlasovej kozmetiky Wella Professional má tiež v ponuke keratínovú masku na vlasy. Je to maska z rady Luxe Oil, ktorá obsahuje kombináciu keratínu s troma vzácnymi olejmi: arganovým, jojobovým a mandľovým. Keratínová maska na vlasy od Wella SP má hĺbkovo vyživujúcu receptúru, ktorá opravuje poškodené vlasy, obnovuje ich a posilňuje. Používať sa musí systematicky po každom umývaní vlasov šampónom. Škoda, že jej malé balenie poskytuje len krátkodobé ošetrenie. Ešte horšie na tom je fakt, že ani cena za takéto malé balenie nie je primeraná.

6. Schwarzkopf, BlondMe Keratin Restore Bonding Mask

Ďalšia dobre známa značka vlasových produktov – Schwarzkopf – využila silu keratínu a zaradila ho do svojej rady BlondMe. Keďže hlavnou úlohou tohto produktu je zintenzívniť farbu a odvrátiť poškodenie, je určený hlavne na farbené a zosvetľované vlasy. Samozrejme, že to neznamená, že tí, ktorí hľadajú hĺbkovú reparačnú vlasovú kúru nemôžu používať keratínovú masku na vlasy Schwarzkopf BlondMe. Tento prípravok vyživuje, ošetruje a zlepšuje odolnosť vlasov a navyše poskytuje ochranu pred škodlivými faktormi, ako sú UV lúče.

7. Damila, Deep Treatment Mask

Celkom zaujímavá možnosť, aspoň čo sa týka keratínových masiek na vlasy, je ponuka od Damila a jej Deep Treatment Mask. Slabá dostupnosť tejto masky na vlasy ju robí mierne demotivujúcou, ale kvôli jednému atribútu sa tento kozmetický prípravok oplatí vyhľadať – cena nie je prehnaná. V tomto produkte nájdete hydrolyzovaný keratín, ktorý – očividne – opravuje poškodenie vlasov. Ale na tejto maske je niečo viac ako len keratín – v receptúre sú ryžové proteíny, pšeničné aminokyseliny, sójové proteíny, kolagén a pantenol. Bohužiaľ, zostávajúcimi ingredienciami sú silikóny, čo nie je vždy zlé. Niektoré ojedinelé druhy vlasov sa ľahšie upravujú, keď sa ošetrujú silikónmi.

8. Revicare, Keratin Hair Mask Intensive Treatment

Na najväčšej online aukciovej stránke môžete kúpiť vlasový produkt, ktorý je kombináciou keratínu, retinolu a kokosového oleja (vhodného pre vlasy s nízkou pórovitosťou). Názov tohto produktu je Revicare – keratínová maska, ktorá posilňuje suché, poškodené a nadmerne namáhané vlasy. Tento kozmetický prípravok nielenže viditeľne zlepšuje vzhľad vlasov, ale tiež je prevenciou, v prípade, že nepoužívate príliš veľa produktu – je pravda, že príliš veľa keratínu nemusí byť pre vlasy dobré. Revicare Keratin Intensive Treatment si zaslúži uznanie, hoci spokojnosť z obdržaných výsledkoch je veľmi individuálna.

9. John Frieda, Hydrate & Recharge Deep Soak Masque

Tento rebríček top keratínových masiek na vlasy by nebol kompletný bez prípravku určeného na suché vlasy bez života od svetoznámej značky John Frieda. Dve kľúčové ingrediencie, ktoré sú v maske, sú keratín a monoi olej, ktoré spolu dodajú oslabeným vlasom jemnú starostlivosť a zanechajú ich hydratované, lesklé a uhladené. Je zaujímavé, že John Frieda keratínová maska na vlasy je jednou z najlacnejších masiek v tomto zozname, takže by mala fungovať pre tých, ktorí považujú cenu za najdôležitejšie kritérium.

10. Hask, Keratin Protein Smoothing Deep Conditioner Packette

Nakoniec, zaujímavý produkt, ktorým je keratínová maska na vlasy dostupná vo… vrecúšku! Perfektne sa hodí na cesty do batožiny alebo po nej siahnete, keď nemôžete použiť produkt v plnej veľkosti. Jeden sáčok vystačí na 1-2 ošetrenia (závisí to od dĺžky a hustoty vlasov) a dodá vlasom esenciálnu dávku keratínu. Čo sa týka ceny, nie je to tak zlé. Ak však chcete používať keratínovú kúru pravidelne, je lepšie mať poruke produkt v plnej veľkosti.