Bezpečné opaľovanie. Super City Block od Clinique.

CliniqueSelfSun2Nie je žiadnou novinkou, že v lete naša pleť vyžaduje oveľa väčšiu starostlivosť a špeciálnu ochranu pred slnečným žiarením. Slnečné lúče nie sú v princípe škodlivé, ak sa im vystavujeme s rozumom. Ale čo to znamená – s rozumom? Ako sa starať o pleť, aby sme sa nespálili, ale získali pekne opálenú pokožku? Napríklad môžeme použiť opaľovací krém. Tento druh kozmetiky vytvára na vašej pleti neviditeľnú bariéru. Vďaka tomu slnečné lúče cez ňu prechádzajú iba v malom množstve, ktoré je potrebné na vytvorenie potrebnej dávky vitamínu D a zároveň dodajú pleti prirodzený bronzový odtieň. Ba čo viac, opaľovací krém bojuje proti vráskam, pigmentovým škvrnám a popáleninám. V neposlednom rade nás takéto krémy chránia pred vznikom kožných ochorení ako je malígny melanóm, čiže rakovina kože.

CliniqueSelfSun3

Jedným za takýchto zázračných krémov je Super City Block od Clinique. Celý názov prípravku je Super City Block Oil – Free Daily Face Protector Broad Spectrum SPF 40. V prvom rade je to kozmetika určená pre všetky typy pleti. Je to opaľovací krém, ktorý si môžete aplikovať samostatne, alebo ako podkladový make-up. Super City Block od Clinique by sa mal používať iba na očistenú a osušenú pleť. Pred aplikáciou je dobré urobiť jemný píling, ktorý odstráni odumreté bunky a suché časti kože, ktoré by krém mohol zvýrazniť. Krém si nanášajte končekmi prstov jemne na tvár. Pred ním môžete aplikovať na tvár ešte zvlhčujúci krém alebo tonikum. Jednou z výhod tohto krémuje aj to, že sa z tváre dá jednoducho odstrániť pomocou kozmetických utierok. Okrem toho, Super City Block neobsahuje žiadne mastné zložky, je ľahkej konzistencie a rýchlo sa vstrebáva aj do hlbších vrstiev pokožky.

CliniqueSelfSun4

Super City Block od Clinique má vysoký UV filter – SPF 40, ktorý chráni pleť pred škodlivými účinkami UVA a UVB žiarenia. Dodatočná ochrana je poskytovaná aj prítomnosťou antioxidantov v kréme. Tie majú za úlohu eliminovať negatívne účinky slnka, zabraňovať vzniku vrások a predčasnému starnutiu pleti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *