Je domáca kozmetika skutočne to najlepšie?

homecosmetics

Táto domáca kozmetika je skutočne populárna a každý ju pozná – volá sa kávový píling. Nielenže skvele vonia, ale zároveň dokáže dokonale vyhladiť pokožku. Je to veľmi jednoduché, stačí zmiešať kávovú usadeninu s lyžičku oleja, prípadne s vašim obľúbeným krémom. Kávový píling účinne odstraňuje odumreté bunky pokožky, vyhladzuje, pomáha pri striách, malých jazvách či celulitíde a tiež zlepšuje prekrvenie pokožky. Do pílingu môžete pridať tiež škoricu, ktorá zahreje alebo cukor, ktorý zvýrazní účinky pílingu.

Uhorkovo-citrónové tonikum bolo obľúbenou kozmetikou našich starých mám. Takáto zmes osviežuje, čistí póry, sťahuje a zosvetľuje pleť. Odporúča sa na akné a starostlivosť o mastnú a zmiešanú pleť. Príprava je úplne jednoduchá. Stačí vám pohár prevarenej vody, alebo minerálky, do ktorej pridáte nakrájanú uhorku a citrón. Nechajte chvíľu postáť a potom prelejte do nádoby z tmavého skla. Takéto domáce tonikum vám vydrží približne týždeň. Malo by sa používať každé ráno aj večer.

kozmetikumok1

Ak zmiešate sódu bikarbónu, kyselinu citrónovú,vonné oleje, olivový olej alebo iný rastlinný olej spolu s kúskami ovocia alebo byliniek, môžete si vyrobiť domáce guľky do kúpeľa. Prvé dve ingrediencie spôsobia, že guľka bude vytvárať vo vani bublinky a vonné oleje im dodajú vôňu podľa vašej chuti. Olej zabezpečí hydratáciu pleti. A nakoniec, ovocie a bylinky vyživujú našu pleť. Guľky do kúpeľa vytvarujte pomocou malých formičiek, do ktorých natlačíte zmes a necháte ju ochladiť v chladničke na 24 hodín. Keď stuhnú, sú pripravené na použitie.

Výživný šampón dokážete zase vytvoriť z vaječného žĺtka. Dve žĺtka zmiešate s lyžicou medu a šťavou z citróna. Poriadne zamiešajte. Naneste na vlasy a masírujte pokožku hlavy. Potom opláchnite a opakujte masáž. Pokojne aj viackrát za sebou. Upozorňujeme, že pri použití tohto šampónu môžu vlasy nasiaknuť pachom vajíčka.

Okrem toho si môžete doma pripraviť svoju vlastnú vonnú sviečku. Použite prírodný včelí vosk a pár kvapiek vonného oleja. Pomocou sklenej formy vytvarujte sviečku a upevnite do nej knôt. Keď zmes stuhne, sviečka je pripravená na použitie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *