Aktívne uhlie – kozmetické vlastnosti a použitie

Hoci sa aktívne uhlie preslávilo hlavne ako liek na žalúdočné ťažkosti, má aj kozmetické vlastnosti, ktoré pomáhajú v liečbe akné, redukujú čierne bodky, bielia zuby a riešia problémy mastných vlasov. Aké ďalšie kozmetické vlastnosti má aktívne uhlie a aké je jeho využitie? Kde môžete kúpiť aktívne uhlie?

Aktívne uhlie – kozmetické vlastnosti

Aktívne uhlie, inými slovami liečebné, je čisto prírodnou látkou bezpečnou na vonkajšie aj vnútorné použitie. Jeho porézna štruktúra umožňuje väzbu a adsorpciu, čo priláka znečisťujúce látky, toxíny a baktérie aj z hlbších vrstiev pokožky. Výsledkom sú jeho čistiace a protizápalové vlastnosti, zároveň pomáha odstraňovať odumreté bunky z povrchu pokožky a reguluje sekréciu mazu. Navyše, osviežuje, rozjasňuje a vyhladzuje infikovanú pleť.

Aktívne uhlie sa postará o aknóznu, mastnú pleť a čierne bodky. Aj napriek silnému účinku proti akné nedráždi citlivú pleť a ani pokožku náchylnú na alergie, takže sa môže používať v každodennej starostlivosti.

Aktívne uhlie zlepšuje stav pokožky hlavy a vlasov

Uhlie dôkladne čistí vlasovú pokožku a vlasy. Odstraňuje maz a nečistoty a súčasne dodáva sviežosť a objem, vlasy tak zanecháva pružné. Podporuje liečbu lupín a nadmerného mastenia sa vlasov.

Aktívne uhlie ako domáce bielidlo na zuby

Aktívne uhlie sa môže používať ako domáce bielidlo na zuby, ktoré odstraňuje znečistenie na sklovine, ale nepoškodzuje ju. Bieliaci efekt aktívneho uhlia môžete pozorovať už po prvej aplikácii.

Aktívne uhlie – kozmetická aplikácia

Ak si chcete pripraviť domácu kozmetiku s obsahom aktívneho uhlia, je najlepšie kúpiť si kapsuly, ktoré otvoríte a vysypete z nich prášok. Oveľa ťažšie je použiť tablety čierneho uhlia; tie musíte dôkladne podrviť v trecej miske alebo v mixéri.

Majte na mysli, že pri skrášľujúcich kúrach s použitím aktívneho uhlia budete mať všetko naokolo špinavé. Našťastie, uhlie sa ľahko odstraňuje z väčšiny povrchov.

Tvárový a telový peeling na báze aktívneho uhlia

Na prípravu potrebujete 10 dávok prášku, ktoré zmiešate so štyrmi polievkovými lyžicami olivového oleja a jednou čajovou lyžičkou medu. Tvárový a telový peeling, ktorý získate, vám vyčistí pleť od nečistôt, dokonca zjednotí farbu vašej pleti a odstráni odumreté kožné bunky. Používajte ho raz týždenne, napríklad v sprche.

Aktívne uhlie na mastné vlasy

Do vášho šampónu pridajte prášok z jednej kapsuly a umyte si vlasy dvakrát do týždňa. Vďaka tomu budú vaše vlasy čisté, svieže a zdvihnuté pri korienkoch. Bohužiaľ, vaše vlasy sa môžu vysušiť, preto nezabúdajte na použitie hydratačného kondicionéru.

Bieliaca zubná pasta s aktívnym uhlím

Na prípravu zmiešajte prášok z troch tabliet alebo kapsúl s čajovou lyžičkou kokosového oleja. Vďaka oleju bude pasta zvlhčujúca a získa bieliace a antiseptické vlastnosti. Túto zmes použite trikrát do týždňa na dôkladné vyčistenie zubov, ktoré trvá aspoň 2-3 minúty, až pokým nezískate požadovaný bieliaci efekt. Neskôr na udržanie efektu, pastu používajte raz týždenne.

Kde sa dá kúpiť aktívne uhlie?

Aktívne uhlie je dostupné v akejkoľvek lekárni vo forme tabliet alebo kapsúl s práškom. Jedno balenie nestojí viac ako balenie veľkej čokolády. Aby sme to zhrnuli, aktívne uhlie je nielen univerzálne, prírodné a bezpečné, ale taktiež lacné. Na trhu s kozmetikou ho môžete nájsť hlavne ako súčasť antibakteriálnych prípravkov a prípravkov proti akné, ako sú masky na tvár, čistiace prípravky na tvár, peelingy a mydlá. Navyše, môžete ho nájsť aj v niektorých šampónoch a zubných pastách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *