Domáca-pedikúra krok za krokom – vlastná starostlivosť o nohy

Starostlivosť o pokožku nôh sa môže zdať ako jednoduchá, príjemná aktivita. To by mohlo platiť pre niektoré dievčatá, ale začiatočníci v oblasti starostlivosti o nohy majú iný názor. Je starostlivosť o nechty a chodidlá tak časovo náročná a únavná? Vyberte si jednu z dvoch možností: domácu pedikúru alebo pedikúru v salóne. Uvidíte, že prvé vám prinesie veľa spokojnosti a závideniahodné výsledky.

Potrebné príslušenstvo na nechty

Ak si chcete robiť pedikúru doma, potrebujete kozmetiku (odstraňovač laku na nechty, mydlo, olej na starostlivosť o dieťa alebo soľ do kúpeľa; olej na zmäkčenie kutikul, lak na nechty, základný náter a vrchný náter, škrabku) a príslušenstvo na nechty (pilník na nechty a puzdro) zastrihávače na nechty; vŕtacie stroje na pedikúru alebo pemzu; drevené tlačidlá na kutikuly; oddeľovače prstov; uterák).

Domáca pedikúra krok za krokom

  1. Kúpeľ nôh. Namočte si nohy do teplej vody s mydlom, detským olejom alebo soľami. Tento mini kúpeľ zmierňuje unavené nohy, zjemňuje pokožku a nechty a prináša úľavu. Vďaka kúpeľu ľahko a rýchlo odstránite pľuzgiere a zafarbenú pokožku a naštiepené nechty. Pridajte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja alebo bubliniek do vody pre príjemnejší kúpeľ.
  2. Odstráňte starý lak na nechty, aby ste si mohli aplikovať nový. Na odstránenie rizika podráždenia a poškodenej nechtovej platničky použite odstraňovač bez acetónu.
  3. Ostrihajte a opilníkujte si nechty. Kúpeľ zmäkčuje nechtovú platňu takže by to malo ísť hladko. Je dôležité, aby ste nechty pilníkovali a strugakku rovno, pretože to je jediný spôsob, ako sa vyhnúť zarasteným nechtom a iným nepríjemným chorobám. Po správnom tvarovaní nechtovej platničky použite na vyrovnanie povrchu nechtov puzdro. Týmto spôsobom sa zbavíte zvyškov laku na nechty, ktoré by mohli urobiť ďalšie kroky pedikúry ťažšie.
  4. Starostlivosť o pokožku. Lak na nechty nevytvára dobre udržiavané nohy. Tiež záleží na zdravej a hladkej koži na pätách. Pedikúrový prístroj, pemza alebo škrabka odstránia odumreté bunky, praskliny a pľuzgiere. Hrubá zrnitá kefa na masírovanie nôh niekoľko minút funguje rovnako. Takáto liečba tiež zlepšuje prietok krvi a farbu nechtov a kože. Po masáži päty opláchnite pre kompletné očistenie a osušte pokožku.
  5. Nechtové kutikuli. Ľahko ich odstránite alebo zatlačíte dreveným tlačným zariadením. Ak sa rozhodnete pre prvé riešenie, nezabudnite ich rezať príliš hlboko – to je jednoduchá cesta k infekciám alebo poškodeniu hlbších vrstiev pokožky. Pravidelné používanie tlakového alebo zmäkčovača pokožky je bezpečnejšie. Nakoniec naneste na nechty olej na starostlivosť o dieťa.
  6. Lak na nechty. Myslím, že je to najpríjemnejšia časť rutiny pedikúry. Oddeľovače umiestnite medzi prsty, aby ste si ochránili pokožku pred rozmazaním. Potom naneste základný náter a počkajte, až zaschne. Potom naneste zvolený lak na nechty. Nakoniec použite vrchný náter, ktorý robí produkt rýchlejšie schnúcim a chráni pedikúru pred poškodením.

Základom je starostlivosť

Ak chcete, aby vaše nechty boli silné a zdravé a chcete mať hladké päty, bežné masky sú nutnosťou. Môžete skúsiť UROB SI SAMA produkt – zmiešajte jedno vajce, pohár tučného jogurtu, pol pohára citrónovej šťavy a kvapku citrónového oleja. Nalejte masku do misky a namočte si do nej nohy. Približne po 15 minútach masku opláchnite a citrónový olej rozotrite po koži. Takáto masáž poskytuje relaxáciu a zvyšuje prietok krvi.

Letné a jarné trendy v pedikúre

Geometrický dizajn nechtov bude in – v momente si ich spravíte sami doma. Aj tvary rastlín, ako sú kvety, listy alebo popínavé rastliny, budú trendy. Francúzska pedikúra nikdy nevyjde zo štýlu, funguje pre všetky príležitosti a oblečenie. Odvážne a jasné ombré je stále vecou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *