Niečo pre ryšavé! Ako zabezpečiť, aby červená farba vlasov vydržala čo najdlhšie?

Vedeli ste, že ryšavý je najmenej vyskytujúca sa farba ľudských vlasov? Je stále uznávaná ako originálna a krásna. Ak tiež patríte do skupiny s červenou hlavnou, potom ste si pravdepodobne vedomí toho, ako sa starať o takéto ohnivé vlasy. Avšak, ak si nie ste istí, či si kondicijujete svoje červené vlasy správnym spôsobom, pokračujte v čítaní tohoto článku, aby ste zistili niekoľko kozmetických postupov, ktoré vám umožnia vychutnať si krásne a zdravé ryšavé vlasy.

Ako získať ryšavé vlasy?

Ak chcete mať ryšavé vlasy, môžete využiť jednu z dvoch metód. Môžete použiť buď hennu alebo bežné farbenie vlasov. Je zrejmé, že prvá technika je považovaná za výhodnejšiu a bezpečnejšiu, pretože je prirodzenejšia.

1. Henna

Henna (lawsonia inremis) je bylina, ktorá dodáva červeno-oranžové odtiene vlasom. Stojí za to si uvedomiť, že henna nezosvetľuje vlasy, ale zanecháva ich zafarebné. Mimoriadne dôležitý je spôsob, akým pripravujete hennu. Stručne povedané, čím viac je kyslá a čím dlhšie je odložená, tým intenzívnejšia bude farba. V podstate samotné okysľovanie určuje, či bude konečná farba intenzívna alebo nie. Môžete použiť buď acerola (aka West Indian cherry alebo wild crepe myrtle) alebo amla na okyslenie henny. Acerola obdaruje vlasy vysoko nasýteným odtieňom ryšavej, zatiaľ čo amla dodáva bordovo alebo mahagónovú.

Najväčším prínosom henny je, že dodáva trvalé zafarbenie vlasov. Stojí za to si uvedomiť, že čím zdravšie vlasy sú, tým silnejšia väzba medzi farbivom a vlasmi bude. Preto môže byť ryšavá farba aplikovaná na poškodené vlasy slabšia, menej nasýtená a rýchlo vyblednutá. Existuje spôsob, ktorý zabraňuje vyblednutiu fareby? Určite áno! Nápravou je pravidelnosť, čo je systematické používanie henny. Zaujímavé je, že toto prírodné farbivo robí vlasy silnejšími a silnejšími. Taktiež zabraňuje mechanickému poškodeniu a chráni pred UV žiarením.

2. Farbenie vlasov

Po prvé, farbivá na vlasy môžu dehydratovať vlasy a dráždiť pokožku hlavy. Po druhé, výrobky, ktoré robia vlasy gingerish, sú rýchle, aby sa zmyli, fade a časom premenia vlasy na takzvané špinavé blondínky. Na druhej strane, pri použití farbiva na vlasy môžete svoje vlasy presnejšie zafarbiť a definovať konečný efekt v dôsledku koncentrácie oxidačného činidla. Pravdou je, že hneď po farbení vyzerajú pramene lepšie. Na rozdiel od akcie henna však bežné vlasy nezlepšujú stav vlasov. V skutočnosti pracujú opačne: dehydratujú, robia pokožku hlavy citlivejšou a môžu zbaviť vlasy prirodzeného lesku.

Ako pomôcť ryšavej farbe, aby zostala dlhšie farebnou?

1. Henna

Aby ste predĺžili červenú farbu vašich vlasov, mali by ste použiť lesk Henna Gloss. Stručne povedané, ide o malú časť henny v kombinácii s kondicionérom bez obsahu silikónu. Takáto zmes sa musí aplikovať raz týždenne. Musí zostať na vlasoch a pokožke hlavy viac ako 30 minút až jednu hodinu. Nižšie nájdete príklady zmesí, ktoré možno použiť na zvýšenie farby vašich červených vlasov:

  • rast vlasov: 2-3 lyžice čistej henny, 1 lyžica práškovej pískavice gréckej, 4-5 lyžičiek kondicionéra bez silikónu;
  • hladké vlasy: 2-3 lyžice čistej henny, buď prírodný jogurt, alebo smotana, 2-3 lyžice kondicionéra bez obsahu silikónu (voliteľné);
  • proti lupinám: 2-3 lyžice čistej henny, 1 lyžica smrekového púčika, 4-5 lyžičiek kondicionéra bez silikónu, niekoľko kvapiek brezového dechtu.

2. Farbenie vlasov

Ak ste sa rozhodli nafarbiť si červené vlasy, nezabudnite urobiť všetko preto, aby sa pigmenty dostali pod vlasovú kutikulu. Pomerne dobré účinky sú poskytované okyslením, ktoré vyhladzuje vlasové kutikuly. Preto môžete vyskúšať šampóny z ibišteka, alebo šampón zmiešaný s … ženskou kozmetikou. Taktiež môžete vyskúšať masku na vlasy, ktoré obsahuje kyselinu mliečnu, kyselinu jablčnú, kyselinu vínnu alebo kyselinu pyrohroznovú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *