Starostlivosť o krásu zvnútra zeme. Zelený íl na vlasy, tvár a na pitie.

Zelený íl patrí medzi najlepšie hodnotené produkty na staroslivosť o pokožku a vlasy. Používajú ho mnohé ženy s pomerne dobrými výsledkami. Ak si chcete dopriať prírodnú starostlivosť o telo, zelený íl môže byť pre vás ten správny. Objavte všetky jeho vlastnosti a použitie a zvoľte si starostlivosť o krásu zvnútra Zeme.

Čo je to zelený íl?

Zelený íl je jedným z najpopulárnejších a najlepšie fungujúcich kozmetických ílov. Je extrahovaný z kremeňa a alumíniových skál, bez obsahu piesku a iných nečistôt. Je bohatý na vitamíny a minerály. Je vhodný na vnútorné aj vonkajšie použitie. Odporúča sa hlavne pre mastnú a aknóznu pleť, čierne bodky a pleť s nadmernou sekréciou mazu. Je to zelený prášok pripravený na zmiešanie s vodou, s neutrálnou vôňou.

Ako zelený íl funguje?

Zelený íl má hojivé a ošetrujúce vlastnosti:

 • lieči akné, vredy a vyrážky;
 • má dezinfekčný, absorpčný a hojivý účinok;
 • vyhladzuje vrásky;
 • čistí pokožku;
 • má antibakteriálnu a exfoliačnú silu;
 • podporuje prietok krvi;
 • sťahuje kožné póry;
 • dodáva efekt matnej pleti;
 • spevňuje a vyhladzuje pokožku.

Z čoho sa skladá zelený íl?

Zelený íl je bohatým zdrojom až 20 minerálov, ktoré sa starajú o vašu pokožku a vlasy. Medzi ne patrí kremík, horčík, vápnik, fosfor, draslík, sodík, selén, molybdén, zinok, mangán, meď a železo. Zameriavajú sa na čistenie, upokojovanie, zmatnenie, spevňovanie pleti na tvári a dodávajú jej elasticitu. Zároveň posilňujú a vyživujú pokožku hlavy a vlasy. Zelený íl udržuje pokožku bez: akné, pigmentových škvŕn, čiernych bodiek, nadmernej produkcie mazu.

Ako používať zelený kozmetický íl?

Zelený íl má viacero možností použitia v starostlivosti o vnútornú a vonkajšiu krásu. Skvelé účinky možno pozorovať na pokožke hlavy, vlasoch a tvári. Výborný efekt má aj pri užívaní vo forme nápoja. Takže, ako používať zelený íl?

VONKAJŠIE POUŽITIE

 1. Zelený kozmetický íl na pokožku hlavy a vlasy. Zmiešajte štyri lyžice ílu s 20 ml vody a 10 ml ricínového oleja. Potom zmes aplikujte na vlasy a po 20 minútach vlasy umyte jemným šampónom. Namiesto oleja môžete použiť aj vaječný žĺtok. Takáto zmes zapečatí vlasovú kutikulu, posilňuje končeky vlasov a dodáva pocit úľavy a sviežosti, predchádza rednutiu vlasov a vzniku lupín.
 2. Zelený íl na pokožku tváre. Maska so zeleným ílom má univerzálne použitie. Je schopná redukovať akné, vyčistiť kožné póry, predchádzať nadmernej mazovej sekrécii a dokonca aj vyhladzovať vrásky na tvári. Maska so zeleným kozmetickým ílom obnovuje prirodzené pH, sťahuje kožné póry, spevňuje pokožku a dodáva jej živiny. Je potrebné ju aplikovať raz alebo dvakrát do týždňa.
 3. Obklady. Zelený íl si našiel použitie aj v liečbe bolestivých kĺbov a pľuzgierov. Ak chcete zmierniť bolesti, musíte íl aplikovať na bolestivé miesto, následne ho zabaliť do vlhkého teplého uteráka. Po 30 minútach je potrebné ho opláchnuť. Na  zvýraznenie účinku obkladu so zeleným ílom, môžete na obklad položiť vrecko s horúcou vodou.
 4. Kúpele a čistenie zubov. Zelený kozmetický íl je na čistenie zubov a do kúpeľa neprekonateľný. Stačí pridať do vane okolo 100 gramov ílu a naplniť ju teplou vodou. Týmto spôsobom má relaxačný účinok a bojuje s celulitídou. Ak si chcete zeleným ílom vyčistiť zuby, naberte na zubnú kefku kúsok ílu a idete na to.

VNÚTORNÉ POUŽITIE

Zelený íl sa používa aj vnútorne na podporu tráviaceho systému. Navyše:

 • odstraňuje bolesť pri alveolárnej periostitíde a bolestiach zubov;
 • zlepšuje výsledky vysokého krvného tlaku;
 • urýchľuje zrážanlivosť krvi;
 • má hojivé účinky v prípade ochorení kĺbov alebo močového mechúra;
 • pomáha liečiť obezitu a alergie.

Ako pripraviť nápoj s obsahom zeleného ílu? Zalejte čajovú lyžičku zeleného ílu pohárom vody a vypite to (bez sedimentu) 30 minút pred jedlom. V prípade vedľajších účinkov, ihneď prestaňte s používaním nápojov so zeleným ílom. Namiesto toho môžete troškou zeleného ílu posypať sendvič.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *