Ako si ošetriť zničené nechty? Vyskúšajte 4 jednoduché kroky!

Myslíte si, že regenerácia zničených nechtov je náročná a trvá niekoľko týždňov? Nemusí to tak byť! Potrebujete si len vyhradiť večer trochu voľného času a urobiť 4 jednoduché kroky. Dovoľte nám previesť vás regeneráciou aj tých najpoškodenejších nechtov!

1. Vtierajte olej do nechtovej platničky

Benefity prírodných olejov pozná v dnešnej dobe každý. Všetci vieme, aké účinky majú na pokožku alebo na vlasy. Viete však, že mnoho olejov vám zlepší aj stav vašich nechtov? Pravidelné vtieranie ricínového, arganového alebo avokádového oleja do nechtovej platničky pôsobí nielen ako prevencia pred vysušením a lámaním nechtov, ale nechty aj skrášľuje a prinavracia im elasticitu. Vtierajte si svoj obľúbený olej do nechtov každý večer – už po týždni budete ohúrení z dosiahnutých výsledkov.

2. Poškodené nechty milujú tento kúpeľ!

Máte po géli vysušené a zničené nechty? Okrem vtierania olejov do nechtovej platničky môžete vyskúšať nechtový kúpeľ, ktorý zaúčinkuje veľmi rýchlo. Odporúčame vám vyskúšať dva silne vyživujúce a skrášľujúce nechtové kúpele.

  • Nechtový kúpeľ s olivovým olejom a citrónom
    Zohrejte 1/4 šálky olivového oleja a nalejte ho do malej misky. Pridajte šťavu z polovice citróna. Namočte si nechty do kúpeľa na 15 minút. Vysušte ich uterákom. Tento kúpeľ si robte dvakrát do týždňa.
  • Nechtový kúpeľ s olivovým olejom a prasličkou
    Vezmite si malú, sklenenú alebo kovovú misu a naplňte ju polovicou hrnčeka olivového oleja a dvoma lyžicami sušenej prasličky (môžete si ju aj sami nazbierať, ak je to možné). Priveďte vodu v hrnci do varu a položte misu s olivovým olejom a prasličkou na hrniec, aby para túto zmes mierne zohriala – ohrievajte ju na vodnom kúpeli približne hodinu. Nechajte ju vychladnúť a ponorte si nechty na 15 minút. Takýto kúpeľ opakujte aspoň raz do týždňa.

3. Kondicionér na nechty pre krajšiu farbu a výživu

V tejto dobe nie sú v ponuke len bezfarbené kondicionéry, ktoré fľaky na nechtoch nedokážu zakamuflovať. Ak máte zožltnuté nechty alebo sú viditeľné zvyšky starého laku na nechty, tak si kúpte kondicionér, ktorý ich jemne zafarbí. Takéto produkty majú zvyčajne mliečne bielu, béžovú alebo ružovú farbu. Po jeho aplikácii budú nechty vyzerať oveľa lepšie, plus dodáte im vitamíny, ceramidy, vápnik a iné základné ingrediencie, ktoré zlepšujú ich regeneráciu. Najlepšie kondicionéri ostávajú na nechtoch a neodlupujú sa až 7 dní.

4. Suchá nechtová kožtička? Zjemnite ju pomocou dobrého krému!

Suchú nechtovú kožtičku má mnoho ľudí. Keď ju odstrihnete, tak celý problém len zhoršíte, lebo rýchlo dorastie a bude dokonca ešte hrubšia. Namiesto jej odstraňovania si zaobstarajte dobrý krém! Zožeňte si kvalitný krém na nechtovú kožtičku, ktorý ju hydratuje a spomaľuje jej rast. Pravidelnou aplikáciou vhodných produktov bude vaša kožtička mäkká a prestane sa vysušovať. Krém vyživí aj nechtovú platničku, takže urobíte dobre, keď ho zaradíte do svojej večernej rutiny.