Starostlivosť o pokožku náchylnú na akné

Ak máte pokožku náchylnú na akné, je dôležité dôkladne rozumieť, ako o ňu starať. Správna starostlivosť o pokožku môže zmierniť akné, predchádzať novým vyrážkam a znižovať začervenanie. V tomto blogu sa budeme hovoriť o najlepších spôsoboch starostlivosti o pokožku náchylnú na akné.

Čistenie pleti

Prvým krokom v semi starostlivosti o pokožku, je čistenie. Je dôležité čistiť pokožku dvakrát denne, ráno a večer. Použite nežné čistiace prostriedky určené pre pokožku náchylnú na akné, ktoré obsahujú ingrediencie ako salicylová kyselina alebo benzoylperoxid. Tieto látky sa vyznačujú schopnosťou zbaviť pokožku nadmernej mastnoty a zároveň pôsobia proti zápalom a baktériam, ktoré spôsobujú vznik akné.

Použitie tonera

Po umytí pleti je dôležité použiť toner. Toner pomôže odstrániť akékoľvek zvyšky mastnoty alebo make-upu, ktoré by mohli zablokovať póry. Pri výbere tonera hľadajte ten, ktorý je špeciálne formulovaný pre pokožku náchylnú na akné a neobsahuje alkohol.

Hydratácia pleti

Napriek tomu, že to môže znieť nelogicky, je dôležité hydratovať pokožku, aj keď máte akné. Pokožka potrebuje dostatok hydratácie, aby mohla správne fungovať. Pri výbere hydratačného krému vyhľadajte taký, ktorý je nekomedogénny – to znamená, že nebude zablokovať póry a nevyvolá vznik nových pupienkov.

Slnečná ochrana

Slnečné lúče môžu zhoršiť akné a taktiež spôsobiť pretrvávajúce škvrny a jazvy. Preto je nevyhnutné používať opaľovací krém s vysokou SPF každý deň. Pri výbere opaľovacieho krému hľadajte taký, ktorý je nekomedogénny a nezanecháva biely film na pokožke.

Nepretrhávajte vyrážky

Môže sa to zdať ako rýchle riešenie, ale pretrhávanie vyrážok môže zanechať trvalé jazvy a môže viesť k ďalšiemu zápalu. Bests pomocou dermatológa alebo kozmetika, ktorý má ďalšie skúsenosti so starostlivosťou o pokožku náchylnú na akné.

Záver

Starostlivosť o pokožku náchylnú na akné je zložitý proces, ktorý vyžaduje vedomé rozhodnutia o tom, aké výrobky používať a ako sa o svoju pokožku starať. Je dôležité mať na pamäti, že každá pokožka je iná a čo funguje pre niekoho iného, nemusí nutne fungovať pre vás. Preto je dobré konzultovať svoju rutinu starostlivosti o pokožku s dermatológom alebo kvalifikovaným odborníkom na starostlivosť o pokožku.