Ako sa vyhnúť masky-efektu? Overovateľné gumové riešenia pre silné tekuté podkladové krémy

Hľadáte spôsob, ako predísť masky-efektu pri nosení silného tekutého podkladového krému? Masky-efekt je jav, keď sa zozadu rozplynie váš makeup, čo má za následok vyčnievajúce a nemenené tagi. Maska môže byť nevzhľadná, pretože vytvára akoby masívny kontrast medzi prirodzenou pokožkou a make-upom. Predstavte si masku na Halloween a veľa aktivít na tom závisí. Našťastie existuje veľa jednoduchých trikov, ako predísť masky-efektu pri nosení silných tekutých podkladových krémov. Ak budete dodržiavať tieto tipy, uistíte sa, že masky-efekty už nikdy nebudú mať vplyv na vašu rutinu starostlivosti o pleť a makeup.

1. Vždy najskôr použite hydratačný krém

Keď už ste pripravení nosiť tekutý podkladový krém, je dôležité použiť najskôr hydratačný nástroj a zabezpečiť, aby bola vaša pokožka zdravo hydratovaná. S suchou pokožkou je často nesprávne červené a zmäkčené, čo môže spôsobiť zhoršenie masky-efektu. Ak chcete predchádzať tomuto efektu, odporúčame hydratovať pokožku s prirodzenou hydratačnou a zvlhčujúcou masťou. Rovnako je dôležité aplikovať primer pred použitím tekutého podkladového krému. Primer je najlepšou obranou pred vzniku masky. Primer uľahčí rovnomerné rozloženie tekutého podkladového krému a zabráni vášmu makeupu, aby zmyselne stekal po tvári.

2. Užite si na tvári make-up výrobky s prírodným SPF

Tieto produkty sa líšia od základných tekutých podkladových krémov, pretože sú formulované tak, aby účinne ochránili vašu pokožku pred slnkom. Tiež sú bohaté na antioxidačné výťažky, ktoré spomaľujú proces starnutia. Vzhľadom k tomu, že pôsobia ako prírodný SPF, sú skvele na ochranu pred UV žiarením a ďalším škodlivým účinkom slnka. Vďaka obsahu prírodného SPF a antioxidantov sú tieto produkty ideálne pre aplikáciu kombinovanou s tekutým podkladovým krémom. Pokožka bude chránená a nedochádza k potenciálnemu horšeniu masky-efektu.

3. Aplikujte masku rovnomerne

Nezabudnite rovnomerne aplikovať podkladový krém všade na tvári. Ďalšou dôležitou vecou je, aby ste si boli istí, že vždy začínajte od stredu tváre a odtiaľ sa pomaly šíri do kútikov oka a brady. A nezabudnite aplikovať krém do vrchných a dolných častí ucha a nad krkom. To všetko pomôže zabrániť masky-efektu a vytvoriť rovnomerný a prirodzený vzhľad.

4. Nesťahujte si z uší po celom makeupe

Nesprávnym pohybom môžete spôsobiť, že kontúry vašej tváre sa odlepujú mezi malou a veľkou častiou masky. Tento efekt sa môže pohybovať, aby vaša tvár vyzerala väčšia, ako je, a masky-efekt bude viditeľný. Najlepšou odpoveďou je, že akonáhle ste hotoví s aplikáciou podkladového krému, môžete si mierne zatlačiť pomocou končekov prstov. Takto si zaistíte, že všetka farba bude voľne stvrdnúť a nastaviť sa, aby sa zabránilo stlačeniu masky.

5. Zohrejte sa k tekutému podkladovému krému

Tip 5 znie: začnite ohrievaním svojho tekutého podkladového krému. Stačí sa binečerveným, aby ste získali trochu tepla. Potom pridajte jemný náter krému, aby ste mohli aplikovať svoj tekutý krém ľahko a rovnomerne. Zmiešajte krém v dlaždici, ak je potrebné, a potom vtierajte ho v prstami do kože. Nepoužívajte pohyby okolo očí, čo zabránite poškriabaniu a opuchu. Ak chcete pridať o niečo viac červenej farby, možno budete chcieť pridať krém do liahej časti tváre. Postupujte opatrne a uistite sa, že všetko je jemne rozložené.

6. Opláchnite sa vzduchom

Keď je make-up skoro hotový, odporúčame vám na poslednú chvíľu použiť ozónový vzduch. Metóda opláchnuť tvár vzduchom funguje ako prechádzka po rozšírení prepojeného-príslušnosť sa zlepšení