Pozrite sa, či aj vy robíte pri umývaní vlasov týchto 6 najčastejších chýb

Vlasy si umývame niekoľkokrát do týždňa a väčšina z nás to robí bez uvažovania. Už ste sa niekedy zamysleli nad tým, či to robíte správne? Pravdepodobne ste teraz zvraštili čelo a myslíte si, že umývanie je jednoduché. Pozrite sa, či ich robíte aj vy. Keď budete čítať ďalej, tak sa naučíte umývať si vlasy ako profík.

6 najčastejších chýb pri umývaní vlasov

1. chyba – Šampón si nanášate priamo na pokožku hlavy.

Nanášate si šampón priamo na pokožku hlavy? Je to prvá veľká chyba. Môže to viesť k podráždeniu a lupinám. Správna procedúra vyzerá nasledovne: trochu šampónu si nanesiete do dlane a zmiešate ho s vodou a až potom si môžete túto zmes naniesť na pokožku hlavy. Týmto zmiernite možné nepriaznivé účinky šampónu a zabezpečíte, že celá pokožka hlavy bude rovnomerne pokrytá.

2. chyba – Šúchate si pokožku hlavy.

Umývanie pokožky hlavy by malo pripomínať skôr masáž, nie šúchanie a škrabanie. Pokožku hlavy by sme si mali jemne premasírovať, aby sme mali istotu, že je úplne čistá, navyše sa nám vlasy nezamotajú, ani si nepodráždime citlivú pokožku hlavy. Záleží aj na výbere vhodného šampónu. Kúpte si produkt, ktorý sa postará o skutočné problémy pokožky vašej hlavy.

3. chyba – Šampón si aplikujete aj na dĺžky vlasov.

Šampóny sú určené na vyčistenie pokožky hlavy. Ak si chceme posilniť dĺžky vlasov, potrebujeme kondicionér alebo masku. Použitie šampónu na dĺžky vlasov nám viac uškodí, ako pomôže. Tieto produkty majú iné ingrediencie z jednoduchého dôvodu: šampóny sa zameriavajú na umývanie pokožky hlavy, pričom kondicionéry a masky sú určené na hydratáciu, opravu a výživu vlasov.

4. chyba – Nepoužívate kondicionér.

Táto chyba sa spája s tou predchádzajúcou. Nemôžeme očakávať, že šampón urobí zázraky. Ak chceme mať vlasy jemné, lesklé a hebké, potrebujeme ďalší produkt, akým je maska alebo kondicionér na vlasy. Mali by sme ho používať po každom umývaní vlasov – takto budeme mať vlasy zdravé a krásne. Ak si myslíte, že nemáte čas na takéto procedúry, tak si vyberte produkt, ktorý stačí nechať pôsobiť len minútu alebo tak nejako. Pre nádherne vlasy sa oplatí vyhradiť si chvíľu, však?

5. chyba – Na oplachovanie používate horúcu vodu.

Horúca voda nie je dobrá pre vaše vlasy, ani pre vaše telo. Korienky vlasov sa po nej budú mastiť rýchlejšie a končeky ostanú vysušené. Na opláchnutie akéhokoľvek produktu z vlasov použite studenú vodu, pretože len takto budú vaše vlasy oveľa hladšie a bez poškodenia. Oplachovaniu vlasov potrebujete venovať nejaký ten čas, lebo zvyšky produktu môžu spôsobiť lupiny alebo zaťažiť vlasy.

6. chyba – Po umývaní vlasov si zabalíte vlasy do uteráka

Ak si po sprchovaní ihneď zabalíte vlasy a pokožku hlavy do uteráka… robíte ďalšiu chybu. Vytvoríte teplo, ktoré spôsobí, že sa vám vlasy budú rýchlejšie mastiť a oslabia sa vlasové folikuly. Bavlnené tričko je dobrou alternatívou, lebo je oveľa jemnejšie, takže sa zmenší riziko mechanického poškodenia.