Vlastnosti a kozmetické použitie Aloe

Aloe vera má úchvatné benefity pre krásu, preto je jeho použitie v kozmetike početné a dosahuje pôsobivé výsledky. Je dostupný v čistej forme alebo vo forme extraktu. Zistite viac o vlastnostiach a použití aloe.

Aloe extrakt – benefity pre krásu

Aloe a jeho extrakt sa zameriava na zvlhčovanie, upokojovanie podráždení, zosvetlenie pokožky s hyperpigmentáciami a na zmiernenie svrbenia. Navyše predchádza množeniu baktérií a plesní. Aloe vďačí za svoje skvelé vlastnosti látkam, ako sú vitamíny A, B, C a E, organické kyseliny a minerálne soli, hlavne tie s obsahom draslíka, vápnika, fosforu, magnézia a sulfátov.

Škoda, že aloe nie je dokonalé, pretože môže spôsobovať alergické reakcie. Pred prvou aplikáciou je potrebné vykonať test na alergiu (napr. na zápästí). Ak nedôjde k alergickej reakcii do 24 hodín, môžete aloe aplikovať aj na väčšie plochy.

Aloe – použitie pre krásu

Aloe lieči lupiny a rozštiepené končeky vlasov. Navyše urýchľuje rast vlasov, uľahčuje ich rozčesávanie a – ako zvlhčovadlo – poskytuje dostatočnú hydratáciu. Aloe extrakt sa pridáva do spevňujúcich produktov proti starnutiu, pretože syntetizuje kolagén, spevňuje pleť, hydratuje ju a stimuluje produkciu kyseliny hyalurónovej. Je populárnou zložkou v ochranných balzamoch na pery, regeneračných prípravkoch vhodných pre jemnú pokožku pier postihnutú zápalom a v produktoch na opaľovanie. Extrakt z aloe sa nachádza aj v hydratačných telových mliekach, špeciálne tých pre extrémne suchú, citlivú a atopickú pokožku.

Aloe v kozmetike – kontraindikácie

Deti mladšie ako dvanásť rokov a taktiež tehotné ženy by nemali aloe používať. Aloe a jeho extrakt obsahuje antrachinóny, ktoré spôsobujú hyperémiu vnútorných orgánov. Tehotné ženy, ktoré používajú aloe by si mali byť vedomé rizík spojených s krvácaním alebo dokonca rizika potratu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *