Brezová voda v starostlivosti o vlasy. Vlastnosti, benefity a účinky

Používa sa už od nepamäti, má neskutočné účinky a je úplne prírodná. Čo je to? Brezová voda. Je to senzácia v starostlivosti o vlasy a pokožku hlavy. Pozrieme sa na jej účinky, vlastnosti a čo získate tým, že ju zaradíte do starostlivosti o vašu krásu.

Čo je to brezová voda?

Brezová voda sa používa na starostlivosť o pokožku a vlasy vo forme tonika na tvár, na oplachovanie vlasov alebo ako vlasová voda na ošetrenie pokožky hlavy. Brezová voda, tiež nazývaná brezová šťava, je zmesou brezovej šťavy a etanolu. Vyrába sa buď priemyselne alebo podomácky. Kvôli obsahu alkoholu nie je vhodná na konzumáciu. Na druhej strane, brezovú šťavu piť môžete. Tá je výťažkom plným živín transportovaných od koreňov k listom alebo púčikom.

Brezová voda – kozmetické použitie

Keďže brezová voda obsahuje alkohol, je vhodné pri jej používaní sledovať stav vašej pleti a keď spozorujete, že vašu pleť vysušuje, prestaňte tento prípravok používať. Ako nanášať brezovú vodu? Aplikovať ju môžete na vlasovú pokožku alebo pokožku tváre na boj proti pigmentovým škvrnám. Produkt nechajte na pokožke pôsobiť niekoľko hodín alebo počas noci. Brezová voda je lacná; jedna fľaška by vám mala vydržať približne mesiac. Ak máte záujem, môžete si kúpiť aj kozmetiku s obsahom brezovej vody.

Brezová voda na pleť a vlasy

Brezová voda poskytuje vašej pokožke a vlasom úžasné benefity. Podporuje rast vlasov, posilňuje vlasové korienky, pomáha eliminovať lupiny alebo nadmerné mastenie vlasov. Je to možné vďaka obsahu vitamínu B. Brezová voda obsahuje aj kyselinu salicylovú, ktorá dodáva pleti sviežosť a zabezpečuje reguláciu mazových žliaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *