Ako starostlivo ošetrovať farbené vlasy?

Vyskúšali ste na sebe farebný odtieň vlasov a chceli by ste sa dozvedieť viac o tom, ako o ne starostlivo pečovať? Alebo už dlhodobo nosíte farbené vlasy a začínate cítiť, že sa im stratila života? Buď akokoľvek, v tomto článku nájdete všetko, čo potrebujete vedieť o starostlivosti o farbené vlasy.
Pre začiatok s farbením, je dobré vybrať si profesionálne farby značky, aby sa predišlo poškodeniu vlasov. Vyhýbajte sa lacným „domácim“ alternatívam, pretože by ste sa mohli presvedčiť o tom, že sa vám farba nelíši tak, ako mala, navyše sa znovu farbiť bude odskúšať škodlivé chemikálie na vaše vlasy niekoľko krát.

Najdôležitejšou vecou pre farbené vlasy je udržať ich v dobrej kondícii už od začiatku. Pred farbením vlasov použite hydratačný kondicionér na vlasy, aby ste znížili riziko ich poškodenia. Ak už máte poškodené alebo zlomené vlasy, odložte farbenie na niekoľko týždňov/mesiacov, kým sa ich nemôžete zotaviť.

Ako často by ste mali farbiť svoje vlasy?

To závisí od seba. Držte sa od dúška farby prírodného odtieňu, ako je svetlá blondínka alebo tmavá hnedina. Menej rozdielny odtieň bude trvať dlhšie, než viac vzdialený odtieň. Urobte si zvyk udržiavať tón svojich vlasov asi raz za 3-4 mesiace. Ak chcete, aby všetky vlasy boli rovnako farbené, mali by ste ich farbiť každé 3 až 4 mesiace.

Čo urobiť s vodou po vyschnutí farby?

Potom, čo sa vaše vlasy úplne osušia po farbení, je čas začať s ďalšou fázou starostlivosti o farbené vlasy. Musíte udržiavať vodu čo najčistejšiu, aby sa nevypláchla farba. Nezabudnite použiť filter vody, keď sa dostanete do sprchy, a udržujte vodu čo najteplejšiu. Niektorí odborníci dokonca odporúčajú nosiť slnečné okuliare a ochrannú čiapku pri kúpaní vo vode, aby farba bola mäkšia.

Ako si vybrať správne produkty na farbené vlasy?

Ak už máte farbené vlasy, vyberte produkty na starostlivosť o vlasy vybrané špeciálne pre farbené vlasy. Tyto produkty:

– stimulujú svojím hydratačným účinkom
– chránia farbu
– minimalizujú vypadávanie vlasov a poskytujú dodatočnú starostlivosť

Vyberte si tiež produkty s hydratačnou bázou a pH neutrálnymi povrchovými aktívnymi látkami. Príliš veľa alkoholu alebo syntetických sladidiel môže farbu vlasov vysušiť alebo ju vypláchnuť.

Ako udržiavať farbené vlasy?

Umývanie

Umývajte vlasy nie viac ako dvakrát týždenne s mäkkou vlasovou hubou. Nezabudnite používať balzam s hydratačnými účinkami a uložte mu na pokožku hlavy niekoľko minút. Ak chcete použiť balzam na celé vlasy, umyte a zmäkčite ich pred použitím a odstráňte nadbytočnú vodu uterákom.

Styling

Pred stylingom vlasov sa uistite, že ste ich poriadne vyčesali a namažte ich olejom, ktorý chráni pred nadmerným tepelným poškodením. Mnoho vlasov má tendenciu byť krehkých a poškodených, takže buďte opatrní pri používaní kulmy alebo žehličky, aby ste znížili riziko poškodenia.

Ak chcete vyhnať prebytočnú vlhkosť, je žiaduce, aby ste vlasy sušili čo najskôr. Nezabudnite, že ich nikdy nemožno farbiť mokré, pretože to môže spôsobiť neodolateľné farbenie.

česanie

Keď sú vaše vlasy suché, použite šetrný česanie. Dlhé vlasy môžu česať s jemnou kefou na farbené vlasy. Pre krátke vlasy pomôžu zubaté česadlá a prstové česátka. Nepoužívajte kefku s veľkými zubami, pretože to môže vyvolať zamotanie vlasov a dokonca ich poškodiť.

kyseliny

Zabudnite na obličky a iné chemické ošetrenia, ak máte farbené vlasy. Všetky tieto produkty môžu farbu vypláchnuť z vlasov. Ak chcete, aby bola farba pevnejšia, použite prírodný ocot v množstve 1 polievková lyžica na 1 šálku teplej vody. Opláchnite ho a vyčešte svo