Bambusový, ryžový, banánový púder – aký je medzi nimi rozdiel a ktorý si vybrať?

Hľadáte prírodný púder na svoju pokožku? Určite ste prišli na to, že najpopulárnejšie medzi všetkými kozmetickými značkami je banánový, ryžový a bambusový púder. Čo sa týka banánového púdra, ten zanecháva na pokožke jemne žltkavý a teplý odtieň, bambusový a ryžový púder je identický: biely a jemný. Ktorý púder by ste si mali vybrať?

Ryžový púder – pre koho?

Ryžový púder je sypký a saténový, čo môžete cítiť už pri dotyku. Je skvelý pre ľudí, ktorých trápi mastná pleť, lebo absorbuje maz a zmatňuje pokožku, vďaka čomu si pokožka zachová nádherný a svieži vzhľad až niekoľko hodín. Tento púder navyše vytvorí jemný a prirodzený finiš. Takmer nikto nevie, že ryžový púder sa môže použiť na záver, ale aj ako podklad pod make-up. Neobsahuje mastenec, takže neupcháva póry.

Bambusový púder – pre koho?

Vedeli ste, že bambusový púder je vyrobený zo špeciálneho druhu bambusu? Rastie iba v Indii. Púder je 100% prírodný a určite bude skvelou a cenovo dostupnou náhradou drahých minerálnych púdrov. Vykazuje pôsobivé antibakteriálne vlastnosti, dokonca lepšie ako ryžový púder, takže ľudia s akné tieto vlastnosti určite ocenia. Navyše aj regeneruje pokožku.

Tento produkt je vhodný nielen na mastnú pokožku, ale na všetky typy pokožky. Pri pravidelnom používaní bambusového púdru sa zlepší stav vašej pokožky. Nemali by ste však zabudnúť vybrať si vysokokvalitný produkt: prírodný bambusový púder by mal obsahovať 90% oxidu kremičitého. Nemal by obsahovať žiadne silikóny alebo umelé farbivá.

Banánový púder – pre koho?

Banánový púder – ako sme spomenuli na začiatku – má jemne žltú farbu, takže nie je úplne priesvitný. Z tohto dôvodu ho odporúčame pre tmavšiu pleť s mierne olivovým nádychom. Je skvelý ako záverečná bodka za make-upom a hodí sa na všetky typy pokožky, lebo pekne zafixuje make-up a vytvorí saténový vzhľad.

Tento púder je veľmi ľahký, takže je skvelou voľbou v lete, lebo výborne ladí s opálenou pokožkou, ktorá nebude vyzerať bledo. Banánový púder je tiež skvelý na kuperóznu pokožku.

Ako aplikovať všetky tieto púdre: ryžový, bambusový, banánový?

Vyžadujú si tieto púdre nejaké špeciálne aplikačné metódy? Dôležité je, aby ste boli pri používaní týchto púdrov striedmi a postupne pridávali malé množstvá púdru pomocou veľkého štetca. Inak sa vám na tvári môžu objaviť nepekné biele škvrny. Tieto kozmetické produkty sú vysoko účinné a na zmatnenie pokožky nemusíte použiť veľké množstvo. Lepšie je pridávať púder pomaly, aby ste zintenzívnili zmatňujúci efekt, namiesto toho, aby ste hneď pri prvej aplikácii naniesli na tvár veľké množstvo, lebo potom sa púder zhromaždí v záhyboch a vráskach a všetky nedokonalosti budú ešte viditeľnejšie.