Návšteva SPA sa nesie v duchu zdravia, krásy a duševnej rovnováhy. Bohužiaľ, nie vždy máme tú možnosť navštíviť spa kedykoľvek cítime potrebu. Často žijeme naponáhlo a aby sme si zachovali harmóniu medzi tým, ako sa cítime a tým, ako vyzeráme – mali by sme navštevovať SPA centrá každý týždeň alebo dokonca ešte častejšie. Ale pretože nemôžeme ísť do SPA tak často… pozvime ho k nám domov! Máme pre vás skvelý spôsob ako relaxovať, obnoviť sily a zregenerovať sa v pohodlí vášho domova.
Čo je to SPA?
Výraz SPA pochádza z latinského Sanitas per aquam – čo znamená „zdravie cez vodu“. V sociálnom povedomí tento výraz nie je asociovaný len s termálnymi prameňmi a kúpeľmi. Dnes sa definuje SPA ako relaxačné kúpele, ktoré neslúžia iba na umytie a vyčistenie tela, ale predovšetkým na – relax.
SPA je miestom, kde nepoznáte zhon. Je to séria aktivít, ktoré sú vytvorené na to, aby ste zrelaxovali a cítili sa pohodlne. SPA je ten čas, keď môžete nechať všetky zlé myšlienky plynúť a zameriate sa na všetky príjemné veci a pocity. SPA vám slúži na zachovanie zdravia, krásy a pohody. Je to viac ako len bublinkový kúpeľ. Vyžaduje si správnu klímu, dekoráciu a atmosféru. Ako to všetko dosiahnete u vás doma?
Ako si pripraviť SPA doma?
Okrem voľného večera, vane a horúcej vody potrebujete aj vecičky, ktoré vytvoria tú správnu atmosféru. Zmyselné, vonné oleje a aromalampa, svetlo sviečky, vonná tyčinka, romantická hudba, tlmené svetlo, voňavé soli do kúpeľa… to všetko vytvára atmosféru a uľahčí vám relaxáciu po dlhom a ťažkom dni. Mnoho ľudí používa na kúpanie aj aromatické bylinné nálevy, ľadové čaje alebo iné nápoje.
Domáce SPA krok za krokom
- Pripravte si sviečky, esenciálne oleje a aromalampu. Ak túto nemáte, môžete nakvapkať niekoľko kvapiek esenciálneho oleja priamo do kúpeľa – vôňa vyplní celú kúpeľňu a olej sa zároveň postará aj o vašu pleť. Zvoľte si esenciálne oleje s jemnou, relaxačnou vôňou. Ak však chcete počas kúpeľa svoju pokožku vyživiť – pridajte do vane kvapku olivového oleja, arganového oleja alebo mandľového oleja. Ak trpíte celulitídou, tak do kúpeľa môžete nakvapkať aj niekoľko kvapiek esenciálneho grapefruitového oleja.
- Kde nie sú bublinky, tam nie je zábava! Do vane pridajte voňavú penu do kúpeľa a ponorte sa do mäkkej peny. Ak máte doma špeciálny vankúšik do vane – vezmite si ho so sebou, položte si naňho hlavu a zatvorte oči. Započúvajte sa do hudby a relaxujte.
- Soli do kúpeľa sú skutočne plné minerálov, aminokyselín a obsahujú množstvo aktívnych látok cenných pre pokožku. Pridajte z nich trochu do vody a odpočívajte. Pamätajte však na to, aby vám voda príliš nevychladla.
- Správna teplota vody je veľmi dôležitá – príliš studená voda vás namiesto upokojenia skôr povzbudí, preto optimálna teplota vody v SPA je okolo 30-38 stupňov Celzia.
- Čas na skrášľujúce procedúry. Siahnite po telovom peelingu (môžete si vyrobiť aj vlastný, zmiešaním soli a bambuckého masla alebo kokosového oleja). Jemne, ale pevne masírujte celé telo, začnite od nôh a postupujte smerom nahor k rukám a krku.
- Po kúpeli si doprajte masáž – pre tento účel použitie špeciálne prírodné oleje alebo masáž sviečkou.
- Vysušte si telo, vyčistite tvár tonikom, naneste si svoj obľúbený krém a… nepúšťajte sa hneď do bežných denných povinností. Oblečte si župan, napite sa aromatického čaju, siahnite po knihe alebo si zapnite svoj obľúbený TV program. V stave relaxácie a harmónie sa snažte zotrvať čo najdlhšie.
Aké sú benefity domáceho SPA?
- zlepšuje náladu
- zlepšuje podkožnú cirkuláciu krvi a zvyšuje efekt kozmetických prípravkov
- zvyšuje absorbciu aktívnych látok kožou
- omladzuje – stimuluje zmysly
- spevňuje pokožku
- bojuje proti stresu a tlaku
Pridaj komentár