Predtým to bolo všetko lepšie – túto vetu počúvame často. Ale je to skutočne pravda? V minulosti predsa nebolo toľko druhov skvelej kozmetiky, nebolo toľko časopisov a blogov o kráse, či skrášľovacích salónov ako dnes. V minulosti sa ľudia spoliehali hlavne na prírodné prostriedky. Ale to predsa neznamená, že aj dnes nemôžeme využiť to, čo nám Matka Príroda dáva. Ako vyzerala v minulosti napríklad starostlivosť o pleť v oblasti očí v časoch našich babičiek a prababičiek?
Čo bolo vtedy top? Bylinky, ovocie, zelenina, obilie.
Naši predkovia používali všetko, čo našli na lúke, na poli, v záhrade, či v lese. A s pomocou takýchto prírodných prípravkov sa starali o svoju tvár, telo, vlasy a zdravie. Zbierali napríklad bylinky, ktoré sušili, zavárali ovocie a zeleninu, sadili semiačka, nechali ich vyklíčiť a podobne. Určite sa držali princípu – prírodné zložky sú tie najlepšie. Populárne boli zeleninové šťavy, vývary, bylinkové odvary, či kvetové vody. Podobné spôsoby prípravy sa používajú pri kozmetike dodnes. Povedzme si teraz niečo o metódach našich babičiek, ktoré možno použiť na starostlivosť o citlivú a jemnú pokožku v oblasti očí.
Pred sto rokmi sa v oftalmológii bežne používala očianka /Euphrasia/. Z tejto rastlinky sa pripravovalo množstvo liekov a odvarov. Očianka má protizápalové a antimikrobiálne účinky, upokojuje a hydratuje. Okrem toho sa tiež používa v očnom lekárstve, ale tiež v starostlivosti o pleť, predovšetkým citlivú pleť v okolí očí. Dokáže liečiť rôzne kožné ochorenia a alergie. Pomáha pri zápale spojiviek, infekcii viečok, pri jačmeni, zápale slzných žliaz, suchom oku, bolestiach hlavy aj pri nespavosti. Odvary z očianky sa odporúčajú aj ľuďom, ktorí pracujú pri umelom osvetlení, v zadymenom či prašnom prostredí a trpia kvôli tomu bolesťou očí. Okrem toho sa táto bylinka vyžíva v kozmetike. Je súčasťou množstva krémov a odličovačov či prípravkom na oči.
Populárnou bylinkou je aj rumanček. Má tiež antialergické, zvlhčujúce a upokojujúce účinky. Urýchľuje hojenie rán, ničí baktérie a neutralizuje zápach. Z rumančeka sa pripravuje zápar, odvary, kúpeľ alebo tiež čaj. Pomáha pri zápaloch kože, popáleninách, alergiách, popálení od slnka či obarení vodou. Okrem toho je rumanček súčasťou mnohých kozmetických prípravkov a liekov.
A ďalšia zelenina je nielen chutná, ale aj liečivá. A nájdete je v každej záhradke. Uhorka sa v kozmetike používa veľmi často. Má čistiace, upokojujúce, zvlhčujúce a osviežujúce účinky. Uhorku môžu používať aj ľudia s extrémne citlivou pleťou. Najlepšie je naniesť si na tvár popučenú dužinu uhorky. Používa sa aj ako tonikum, ktoré sa aplikuje na tvár. Okrem toho nakrájané kolieska uhorky sa používajú na oči, účinne odstraňujú tmavé kruhy a vačky pod očami, alebo opuchy. Odporúča sa aj jemne masírovať pleť uhorkou, čo má osviežujúci účinok a podporuje prekrvenie.
Naše prababičky používali tiež citróny. Toto ovocie obsahuje kyselinu citrónovú a esenciálne oleje. Okrem toho je bohaté na vitamín C, ktorú podporuje imunitu. Citrón dokáže odfarbiť tmavé fľaky na pokožke a čistí pleť. Dnes je populárny v kozmetických prípravkoch ako sú toniká, krémy a masky.
Najmodernejšia starostlivosť o oči. Kondicionéry na riasy.
Dnes máme k dispozícii nespočetné množstvo kozmetiky určenej na starostlivosť o oči a okrem toho aj množstvo skrášľovacích procedúr. Estetická medicína tiež nezabúda na prírodné prostriedky, ktoré sa využívali v minulosti. Prírodné zložky sa využívajú aj v kondicionéroch na riasy. Sú to prevažne rastlinné extrakty, zvlhčujúce prostriedky a vitamíny. Tieto ingrediencie dokážu zlepšiť rast rias aj ich hustotu. Okrem toho zrýchľujú regeneráciu, zvlhčujú a vyživujú pleť a prenikajú až do hĺbky ku korienkom rias, čim posilňujú ich štruktúru. Prírodné zložky tiež vyživujú jemnú pokožku v oblasti očných viečok. Zabraňujú začervenaniu, podráždeniu a alergickým reakciám.
Ako sa používa kondicionér na riasy? Takmer všetky kondicionéry na riasy sú vybavené potrebným aplikátorom, špeciálne navrhnutou kefkou, ktorou sa nanášajú na viečka. Mali by sa používať každý deň po odstránení makeupu. Prvé účinky môžete pozorovať asi po troch týždňoch, a celá kúra trvá aspoň tri mesiace. Potom sa doporučuje používať kondicionér už len raz za pár dní.
Čo je Nanolash?
Nanolash je kondicionér na riasy, ktorý obsahuje prírodné zložky. Tieto dokážu urýchliť rast rias, zväčšiť ich dĺžku a objem. Účinne regenerujú naše riasy a posilňujú ich. Prírodné zložky nám pomáhajú znovu vybudovať silnú vnútornú štruktúru rias. Prenikajú až ku korienkom a stimulujú rast rias. Jedno balenie kondicionéru Nanolash má objem 3 ml. Toto množstvo vám vystačí na celú kúru, čiže na šesť mesiacov používania. Nanolash kondicionér na riasy vám predvedie zaručene viditeľné výsledky.
Naozaj to funguje? Možno áno, možno nie. U každého je to individuálne. Ale jednoznačne môžeme odporúčať používanie kozmetiky s prírodnými zložkami, predovšetkým v oblasti starostlivosti o oči a jemnú pokožku v ich okolí.
Pridaj komentár