Tipy na starostlivosť o pokožku okolo očí

Je smutnou pravdou, že oblasť okolo očí starne najrýchlejšie. Ešte znepokojujúcejší je fakt, že je pokožka okolo očí je jemná a tenká, takže zakaždým, keď idete spať neskoro alebo ponocujete, tak je to hneď vidieť. Našťastie poznáme niekoľko jednoduchých trikov, ktoré vám pomôžu kvalitne sa postarať o problematickú pokožku okolo očí. Nakoniec budete môcť zabudnúť aj na opuchy a tmavé kruhy pod očami! Zakrátko vám dáme rady, ako zatočiť s mimickými vráskami okolo očí a rozjasniť pokožku.

Medzi najčastejšie príčiny opuchu okolo očí, tmavých kruhov a vrások patrí

  • Nedostatok spánku alebo spánok na nepohodlnom matraci
  • Zaspávanie neskoro v noci a skoré ranné vstávanie
  • Sledovanie TV do neskorých nočných hodín
  • UV žiarenie
  • Mestské znečistenie
  • Používanie nesprávnej techniky pri odstraňovaní make-upu
  • Používanie nevhodných pleťových produktov
  • Fajčenie cigariet a užívanie iných drog
  • Stres

Tmavé kruhy

Tmavé kruhy pod očami nie sú vždy zapríčinené nedostatkom spánku. Niekedy nie sú kapiláry umiestnené dostatočne hlboko, takže presvitajú cez pokožku okolo očí. Bez ohľadu na príčinu, existuje niekoľko spôsobov, ako zmierniť tmavé kruhy. Poobzerajte sa po produktoch, ktoré sú určené na zosvetlenie pokožky. Vo väčšine prípadov sú takéto pleťové produkty zložené z vitamínu C, ktorý by ste si mali nanášať na pokožku okolo očí každý deň (napr. krémy) alebo každý týždeň (napr. sérum).

Mimické vrásky

Ak ste zbadali okolo očí jemné línie, mali by ste sa zveriť do rúk sile peptidov, kmeňových buniek a rastlinných olejov v kombinácii s kofeínom. Pri pravidelnom používaní sú tieto látky schopné redukovať vrásky a zjemniť pokožku, čím sa stane pružnejšia. Dobrým nápadom je aj používanie retinolu a koenzýmu Q10.

Opuchy očí

Za tento kožný problém môže prevažne genetika, ale mierne opuchy sú často dôsledkom vyčerpania alebo zlých stravovacích návykov (hlavne presolených jedál). Opuchnuté oči môžu byť aj kvôli príliš veľkému množstvu vody vo vašom tele. Bez ohľadu na príčinu, opuchy očí môžete zmierniť pomocou produktov s obsahom kofeínu, ktoré podporujú krvný obeh. Ďalším dobrým pomocníkom sú aj dve studené plátky uhorky, ktoré si priložíte na oči. Nechajte ich pôsobiť 5 minút. To by malo stačiť na to, aby ste získali hladšiu a žiarivejšiu pokožku okolo očí.

Vačky pod očami

Vačky pod očami sú spôsobené nahromadenou lymfou pod pokožkou. Hoci to môže znieť problematicky, nie je zložité sa tohto kožného problému zbaviť. Vyskúšajte jemnú masáž pokožky okolo očí, aby ste pomohli lymfe prúdiť ďalej. Takto by sa vám malo podariť tento problém vyriešiť. Ak nechcete používať svoje prsty, môžete vyskúšať jade roller. Nechajte ho v chladničke, aby sa trochu vychladil a potom začnite prechádzať kĺzavým pohybom po pokožke okolo vašich očí, od vnútorného kútika očí k vonkajšiemu.

Extra info

Hľadáte ingrediencie, ktoré by podporili cirkuláciu v pokožke okolo očí? Vyskúšajte kofeín, ginkgo bilobu, extrakt zo ženšeňa. Odporúčame vám tiež dať si skontrolovať hladinu vitamínov K, A, C a E v krvi. Nakoniec, vačky pod očami, opuch, tmavé kruhy sú známkami chronickej únavy, čo znamená, že keď chcete tieto problémy zmierniť, musíte často odpočívať.